parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 12.02.2018 20:58:17

Revija Olimpiji

Košarkarji Petrola Olimpije so v 18. krogu lige Nova KBM premagali Helios Suns z 82:68 (21:19, 43:34, 64:59).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Vučković (Maribor), Rener (Koper) in Mohorič (Velenje).
* Petrol Olimpija: Radulović 19 (1:3), Kastrati 12 (2:2), Klanjšček 4, Badžim 15 (3:3), Bubnić 5, Tratnik 4, Sanon 23 (1:2).
* Helios Suns: Pelko 14 (6:6), Mahkovic 16 (9:10), Klavžar 2, Šaškov 13, Đumić 8, Brodnik 7 (1:2), Strel 8 (1:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 7:10, Helios Suns 17:20.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 9:23 (Sanon 4, Badžim 2, Kastrati 2), Helios Suns 5:14 (Pelko 2, Mahkovic, Šaškov, Strel).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 22, Helios Suns 14.
* Pet osebnih: Klanjšček (40.).

V zadnjem krogu rednega dela lige so v tekmi, ki ni bila rezultatsko pomembna, saj sta obe ekipi v ligi za prvaka, Ljubljančani predvsem v drugem polčasu nadigrali Domžalčane in prišli do desete zmage. Toliko jih ima tudi danes poraženi Helios.

Olimpija je sicer že v prvem polčasu povedla tudi za 11 točk, a so se gosti še približali. V prvi polovici tretje četrtine so igralci Heliosa z dobrim nizom prišli do izenačenja in celo vodstva s štirimi točkami, a še pred koncem tega dela igre so pobudo spet prevzeli domači in povedli.

Ti so vodstvo v zadnji četrtini le še povečali, med drugim je Bojan Radulović zeleno-bele popeljal do vodstva s 13 in 15 točkami razlike v 33. in 36. minuti, ko pa je Roko Badžim v 36. zadel za 79:62, je bil zmagovalec odločen.

V domači ekipi je bil najboljši strelec Radulović z 19 točkami, pri gostih pa Blaž Mahkovic s 16.

Značke: košarka, dp