ue
ue
0 11.02.2018 19:56:09

Incident v Tivoliju! Navijači Partizana obstopili varnostnike, prišlo do prerivanja!

Petrol Olimpija je v tekmi 20. kroga lige ABA v Tivoliju premagala Partizana z 89:87.

Beograjčani so s tem tudi teoretično izgubili vse možnosti za uvrstitev na četrto mesto in boj za naslov prvaka v jadranski ligi. Morda je tudi pomembnost dvoboja bila razlog za to, da so črno-beli imeli v Tivoliju precej številčno podporo svojih navijačev.

Ti so vso tekmo glasno spodbujali svojo ekipo, šele v zaključku obračuna pa so jim z navijanjem odgovorili tudi pristaši Olimpije. Na parketu je bil dvoboj izenačen in napet, odločen šele po podaljšku, v nekem trenutku pa je bilo napeto tudi na tribunah.

Ni prišlo do kakšnega medsebojnega obračunavanja med navijači obeh ekip, so se pa privrženci Partizana sporekli z varnostniki. V nekem trenutku zadnje četrtine je kar naenkrat na vrhu tribune nastala gneča, takoj se je tam nabralo nekaj mož, ki so zadolženi za varnost, na drugi strani pa so tja prihiteli tudi gostujoči navijači. Bilo je nekaj pregovarjanja, zmerjanja, odrivanja, tudi polite pijače, k sreči pa niso zapele pesti.

Čez minuto, dve so se strasti umirile, za vsak primer pa so potem gostujoče navijače ob odhodu iz dvorane spremljali tudi pripadniki policije.