Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 08.02.2018 20:58:37

Rogaška ugnala Petrol Olimpijo, vrnil se je Erazem Lorbek

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Rogaške so v 17. krogu lige Nova KBM premagali Petrol Olimpijo s 75:71 (26:11, 41:21, 63:47).

Rogaška - Petrol Olimpija 75:71 (26:11, 41:21, 63:47).
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 800, sodniki: Vučković (Maribor), Zupančič, Savić (oba Ljubljana).
* Rogaška: Drobnjak 5, Pajić 16 (1:3), Vujačić 3, Davis 24 (2:4), Fon 6, Batur 17 (2:2), Šantelj 4 (2:2).
* Petrol Olimpija: Oliver 19, Špan 8, Bubnić 2, Battle 18 (2:2), Klanjšek 2, Lorbek 12, Begić 4, Sanon 4 (2:2).
* Prosti meti: Rogaška 7:11, Petrol Olimpija 4:4.
* Met za tri točke: Rogaška 12:32 (Pajić 5, Batur 3, Davis 2, Vujačić, Drobnjak), Petrol Olimpija 11:28 (Oliver 5, Battle 4, Špan 2).
* Osebne napake: Rogaška 15, Petrol Olimpija 19.
* Pet osebnih: /.

Rogaška je dosegla deseto zmago v tej sezoni in na lestvici prehitela Olimpijo, ki je doživela osmi poraz v elitnem državnem ligaškem prvenstvu.

Izbranci domačega trenerja Damjana Novakovića so temelja za zmago postavili v prvem polčasu, ko so povsem zasenčili tekmece iz slovenske prestolnice. Svojo prednost so neprestano plemenitili, največjo pa - v prvi polovici dvoboja - dosegli ravno ob odhodu na veliki odmor (41:21).

Zdesetkani Ljubljančani, ki niso mogli računati na usluge Jordana Morgana, Gregorja Hrovata, Roka Badžima, Jana Barbariča, Igorja Tratnika in Bojana Radulovića, so v drugi drugi polovici tekme močno izboljšali svojo igro.

Dobri tri minute pred koncem dvoboja so se gostiteljem približali na vsega tri točke zaostanka (66:69), v prelomnih trenutkih pa tekme navkljub priložnosti niso postavili na glavo. Še 40 sekund pred koncem je bilo po trojki Jana Špana tesno (71:74), v razburljivi končnici pa je Rashum Jamel Davis zadel enega od dveh prostih metov in postavil končni izid.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Davis, ki je 24 točkam dodal še sedem podaj, v gostujoči pa je Devin Michael Oliver dosegel 19 točk.

Ljubljanska zasedba bo naslednjo tekmo v regionalni ligi Aba igrala v soboto, 10. februarja, ko bo gostila srbski Partizan iz Beograda, 12. februarja pa jo čaka obračun s Helios Suns. Rogaška bo dan kasneje gostovala v Šentjurju.

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Proti zelo oslabljeni ekipi Olimpije smo dominirali 25 minut, vodili že s 25 točkami prednosti, nato pa popolnoma popustili. Zadnji del tekme smo odigrali brez prave energije, kar so Ljubljančani izkoristili in se približali. Na koncu smo tekmo, ki ne odloča o ničemer, dobili in s tem razveselili domače navijače."

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije: "Zaslužena zmaga Rogaške. V prvem polčasu smo pokazali izjemno slabo igro, v drugem pa smo vtis nekoliko popravili."