49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 04.02.2018 20:50:38

ILIRIJA do gladke zmage proti Laščanom

Košarkarji Ilirije so v današnji tekmi 16. kroga lige NKBM premagali Zlatorog Laško z 88:70 (28:23, 45:36, 63:45).

Ilirija si je s prepričljivo moštveno predstavo - pet njenih košarkarjev je prispevalo dvomestno število točk - proti zadnjeuvrščeni ekipi državnega prvenstva zagotovila deveto zmago v letošnji sezoni. Za ljubljansko ekipo, ki si je že pred tekmo zagotovilo mesto v drugem delu lige NKBM, sta po 15 točk prispevala Haris Čučović in Luka Vončina, slednji je pobral še šest skokov, Žan Mark Šiško je dodal 14 točk in podal sedemkrat, Stipe Modrić pa je prispeval 12 točk.

Domače moštvo po prvem košu na tekmi za 2:0 ni več izpustilo prednosti proti gostom, za katere sta po 15 točk prispevala Marko Popović in Cleveland Joseph Thomas Jr. Ključna za zmago je bila tretja četrtina, ko so z izjemno obrambo Laščanom dovolili le devet točk in tako vodstvo povečali na 18 točk.

Po dobrih treh minutah prve četrtine je po trojki izkušenega Modrića Ilirija že vodila za 12 točk (14:2), a se je gostom v naslednjih minutah uspelo približati. S trojko Nejca Bariča so tako zaostanek z 2:35 minute do konca uvodnega dela zmanjšali na vsega dve točki (20:18), vendar so Ljubljančani zatem znova našli ritem v napadu.

ilirija

V drugi četrtini je Ilirija hitro pobegnila na devet točk prednosti (32:23), s takšno razliko pa se je končal tudi prvi polčas. V tretji četrtini je Ilirija pod taktirko Modrića nadaljevala z odločno igro v napadu, obenem pa so uspešno ustavljali gostujoči napad in si tako za zadnjih deset minut tekme priigrali prednost 63:45 ter miren zaključek tekme.

Trener Ilirije Saša Dončić je bil po tekmi zadovoljen s predstavo svojega moštva: "Čestitam fantom, da so kljub temu, da smo si že pred tekmo priigrali nastop v Ligi Nova KBM za prvaka, odigrali brez kakršnihkoli kalkulacij."

Ljubljančani se bodo v naslednjem krogu doma pomerili z vodilnim moštvom Sixt Primorska.

S petim porazom na zadnjih šestih tekmah so Laščani, ki so pred tekmo za tri tedne ostali še brez Uroša Zadnjika, ostali brez upanja, da bi se lahko še priključili zgornjem delu lestvice in bojem za prvaka. "Nekako se moramo zbrati in najti izhod iz te črne serije," je po tekmi povedal Aleš Pipan, trener Laškega, ki se bodo v naslednjem krogu gostovali v Novem mestu proti Krki.

Ilirija - Laško 88:70 (28:23, 45:36, 63:45)

Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Vučković (Maribor), Krajnc (Limbuš), Španič (Postojna)
Ilirija: Vončina 15 (2:2), Šiško 14 (2:2), Čučović 15, Modrič 12, Rodič 3, Sarajlić 5, Mladenovski 9 (3:5), Nikolić 11 (5:6), Tončinić 4.
Zlatorog Laško: Barič 6, Miljkovič 8 (4:4), Grdadolnik 2, Popović 15 (1:1), Thomas Jr. 15 (4:4), Durnik 6, Vodiškar 8, Polutak 10 (1:4).
Prosti meti: Ilirija 12:15, Zlatorog Laško 10:13.
Met za tri točke: Ilirija 8:18 (Vončina 3, Modrić 2, Čučović, Rodič, Sarajlić), Zlatorog Laško 6:19 (Barič 2, Popović 2, Thomas Jr., Polutak).
Osebne napake: Ilirija 20, Zlatorog Laško 20.