Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 03.02.2018 20:18:42

Olimpija na KLJUČNI tekmi lige ABA v Skopju POVOZILA MZT

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 19. kroga lige Aba v gosteh premagali MZT Skopje s

MZT - Olimpija 55:96(15:18, 39:37, 44:65).

* Dvorana Jane Sandanski, gledalcev 500, sodniki: Herceg (Hrvaška), Špendl (Slovenija), Stefanović (Srbija).
* MZT Skopje: Majstorović 4, Lalić 4, Penov 2, Minčev 8, Trajkovski 12 (3:3), Spasojević 8 (2:2), Stojanovski 12 (3:4), Mavra 5 (1:1).
* Petrol Olimpija: Kastrati 4 (1:2), Radulović, Tratnik, Oliver 15, Špan 9, Bubnić 2, Badžim 15 (2:2), Morgan 16 (2:2), Battle 9, Hrovat 12 (5:5), Begić 4 (2:4), Sanon 10 (3:4).
* Prosti meti: MZT Skopje 9:10, Petrol Olimpija 15:19.
* Met za tri točke: MZT Skopje 4:18 (Minčev 2, Trajkovski, Stojanovski), Petrol Olimpija 13:30 (Špan 3, Badžim 3, Battle 3, Kastrati, Oliver, Hrovat, Sanon).
* Osebne napake: MZT Skopje 19, Petrol Olimpija 16.
* Pet osebnih: Stojanovski (36.).

Ljubljanski košarkarji so dosegli pomembno zmago v dvoboju s tekmecem z dna lestvice, s katero so si tudi zagotovili obstanek v regionalnem tekmovanju. Za sedmi uspeh v sezoni in drugega zaporednega so slavili v Skopju, kjer so v drugem polčasu povsem nadigrali zadnjeuvrščene gostitelje in na koncu slavili z visoko razliko.

Gostje, ki so v Skopje prišli brez poškodovanega Domna Lorbka, so odigrali izenačen prvi del. Domači so takrat že zaostali za devet, pa potem vseeno nadoknadili razliko in do polčasa celo prišli do minimalne prednosti. A Ljubljančani so tokrat, za razliko od številnih tekem v sezoni, ko so v drugih polčasih popuščali, stopnjevali ritem.

MZT je v tretjem delu igre dosegel le pet točk, Ljubljančani pa 28. Uspevalo jim je skorajda vse, za piko na i odlični tretji četrtini pa je Jordan Morgan tik pred sireno vrgel žogo s svoje polovice igrišča in zadel trojko.

Velik zaostanek domačih je bil jasen znak, da so se že precej pred koncem dvoboja predali, gostje pa so mirno in zanesljivo prišli do visoke prednosti ter pomembnih točk, s katerimi so se odlepili od tekmeca na dnu lestvice.

Pri zmajih je bil najboljši igralec prav Morgan, ki je 16 točkam dodal še pet skokov. Po 15 točk pa sta prispevala še Devin Oliver in Roko Badžim.

Po tej tekmi se bodo izbranci trenerja Zorana Martića odpravili neposredno v poljski Radom, kjer jih v torek čaka še zadnja tekma v Fibini ligi prvakov, v ligi Aba pa jih naslednji obračun čaka 10. februarja, ko bodo gostili Partizan.

Značke: košarka, sta