Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Grozljivka na reliju! Vsaj sedem mrtvih, 21 ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 30.12.2017 21:02:16

Krka v zaostali tekmi do zmage proti Šenčurju, Zlatorog proti Šentjurju, Helios pa tesno proti Rogaški

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 1. kroga lige Nova KBM premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo s 95:74 (23:16, 46:27, 75:46).

Krka je uspešno zaključila leto 2017. V Šenčurju je zabeležila peto zmago na zadnjih šestih tekmah v ligi Nova KBM, hkrati šesto v tekmovanju, s katero se je po slabem uvodu v sezono prebila v sredino razpredelnice. To pa ne velja za Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, ki je ligo začel s štirimi zmagami v petih nastopih, zdaj pa je pri 55-odstotnem izkupičku.

Poraz s 74:95 je najvišji Šenčurja v tej sezoni lige Nova KBM, hkrati pa je bila to tudi najslabša predstava izbrancev Radeta Mijanovića. Krka je bila boljša v vseh pogledih, tako da je vprašanje zmagovalca rešila že po prvih dvajsetih minutah. Do prve dvomestne prednosti se je prebila na začetku druge četrtine, ob odhodu na odmor je semafor kazal rezultat 46:27, po treh četrtinah pa je bila že blizu rekordnih 31 točk.

Medtem ko so imeli Novomeščani, ki so zadeli dvanajst trojk in dobili skok s 35:29, lepo razdeljene točke, pet igralcev je doseglo dvomestne številke, Žiga Dimec 19 točk, 9 skokov, Dalibor Đapa 18 točk, trojke 4:7, Domen Bratož 15 točk, 7 podaj, je pri domačih izstopal le Dino Murić. Z 32 točkami in statističnim indeksom 35 je dosegel osebni rekord sezone in se s povprečjem 18,9 točk povzpel na tretje mesto lestvice strelcev lige Nova KBM.

V dvanajstem krogu 6. januarja bo Krka gostila Rogaško, Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo pa čaka gostovanje v Laškem.

IZJAVI TRENERJEV:

- Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Povsem zaslužena zmaga Krke, ki je izkoristila situacijo z zdravstvenim stanjem našega moštva. Zahvalil bi se fantom, ki so na koncu svojih fizičnih moči nudili dostojen odpor Novomeščanom. Zahvaljujem se tudi našim navijačem za podporo. Vsem ljubiteljem košarke želim uspešno in zdravo leto 2018."
- Simon Petrov, trener Krke: "Veseli me, da smo prišli do prepričljive zmage in da so tudi mladi igralci izkoristil svojo priložnost. Dobro smo se pripravili na to tekmo. Prva tekma z njimi ni bila lahka, tokrat pa smo imeli tudi nekaj sreče, saj je bil nasprotnik oslabljen."

--------------------------------------

Šenčur Ggd - Krka 74:95 (16:23, 27:46, 46:75)

Dvorana Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Rener (Koper), Mlakar (Škofja Loka).
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Murić 32 (7:11), Rizvić 3 (1:3), Martinčič 14 (5:6), Pavić 8 (2:4), Gorjanc 2 (2:2), Rebec 7, Pavković 8.
Krka: Šiška 2, Jarc 7 (2:2), Škedelj 3, Osolnik 4 (0:2), Bratož 15 (2:3), Đapa 18, Dimec 19 (6:8), Jošilo 10, Kovačevič 17 (3:5).
Prosti meti: Šenčur Ggd 17:26, Krka 13:20.
Met za tri točke: Šenčur Ggd 5:22 (Pavković 2, Murić, Martinčič, Rebec), Krka 12:26 (Đapa 4, Jošilo 2, Kovačevič 2, Bratož, Dimec, Škedelj, Jarc).
Osebne napake: Šenčur Ggd 19, Krka 25.
Pet osebnih: /.

krka sencur

-------------------------------------

ZLATOROG DO ZMAGE PROTI ŠENTJURJU
Košarkarji Zlatoroga so v zaostali tekmi 1. kroga lige Nova KBM premagali Šentjur z 71:62 (19:4, 43:27, 62:42).

Šentjurju menjava na trenerskem stolčku - Andreja Žaklja je nasledil Jakša Vulić - ni prinesla takojšnjega učinka. Zlatorog je pred svojimi gledalci zmagal z 71:62 in ker je Šentjur premagal tudi pred dvema tednoma, se je po dolgem času odlepil z zadnjega mesta lige Nova KBM. Tega je po šestem zaporednem porazu prevzel prav Šentjur, ki ima enako kot Zlatorog sedem porazov in tri zmage; od zadnje je minil že dober mesec in pol.

Izid prve četrtine, v kateri so gostje zmogli le dva koša, je nakazal potek tekme. Razlika se v nadaljevanju sicer ni bistveno povečala, je pa imel Zlatorog vseskozi dogajanje pod nadzorom. Ob odmoru je vodil s 43:27, sredi tretje četrtine je bilo 53:29, pred zadnjim delom pa 62:42. Zlatorog je v zadnji četrtini malce popustil, gostje so z zgledno borbenostjo prišli do častnega poraza.

V odsotnosti drugega strelca lige Mihe Lapornika je pri domačih največ točk dosegel Petar Kusovac (22, 6 skokov, trojke 4:8), pri Šentjurju pa sta bila glavna akterja Marko Popadić z 20 točkami in Tomaž Bolčina, ki je 16 točkam dodal 13 skokov.

Liga Nova KBM se bo z 12. krogom nadaljevala 6. januarja; Zlatorog v Treh lilijah s Šenčurjem, Šentjur pa doma z vodilno Sixt Primorsko.

- Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Leto smo zaključili z zmago, kar je lahko navdih za novo leto. Časa za počitek ni, ker nas prihodnji teden čakajo že nove pomembne tekme."

- Jakša Vulić, trener Šentjurja: "Čestitam ekipi Zlatoroga, ki je dominirala celotno tekmo in prišla do zaslužene zmage. Dobro je, da so se moji košarkarji kljub rezultatskemu zaostanku borili do konca in dali vse od sebe. Jasno je, da nas čaka še veliko dela. Potrebno bo narediti dodatno selekcijo igralcev, da bomo lahko na tem nivoju konkurenčni."

Zlatorog - Šentjur 71:62 (19:4, 43:27, 62:42)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 350, sodniki: Krejić (Kranj), Pipan (Ljubljana), Milanović (Kranj).
Zlatorog: Vodiškar 5, Kusovac 22 (4:6), Zadnik 2, Barič 11 (1:1), Polutak 4, Durnik 14 (2:2), Miljković 9 (1:2), Grdadolnik 4.
Šentjur: Jereb 3 (3:4), Williams 12, Popadić 20 (5:5), Bolčina 16 (6:6), Rojko 11 (4:5).
Prosti meti: Zlatorog 8:11, Šentjur 18:20.
Met za tri točke: Zlatorog 7:23 (Kusovac 4, Barič 2, Vodiškar), Šentjur 6:19 (Popadić 3, Williams 2, Rojko).
Osebne napake: Zlatorog 22, Šentjur 19.
Pet osebnih: Polutak (29.), Maček (33.).

zlatorog af

HELIOS BOLJŠI OD ROGAŠKE
Košarkarji Helios Suns so v zaostali tekmi 1. kroga lige Nova KBM premagali Rogaško z 62:57 (15:16, 34:30, 36:39).

Košarkarji Helios Suns so še drugič v dveh tednih premagali podprvake iz Rogaške Slatine. V Domžalah so jih nadigrali 71:45, tokrat pa je bilo 62:57. Za Helios Suns je to šesta zmaga v ligi Nova KBM in sedma zaporedna v treh različnih tekmovanjih. Zadnji poraz so Domžalčani doživeli pred slabimi tremi tedni proti državnemu prvaku Petrol Olimpiji.

Zmaga ima za Domžalčane še dodatno težo, saj so jo dosegli brez treh pomembnih članov, Jureta Močnika, ki je poškodovan, ter Jake Brodnika in Boža Đumića, ki nista imela pravice nastopa, saj nista bila člana kluba na začetku sezone. Hkrati pa tekme nista končala Nejc Klavžar in Matej Rojc, ki sta si poškodovala gležnja.

Ključni mož na parketu je bil znova vodilni strelec lige Nova KBM Blaž Mahkovic. Njegov koš dobrih dvajset sekund pred koncem tekme je goste popeljal v vodstvu s 57:55, njegovi štirje prosti meti na koncu pa so zapečatili usodo Rogaške, ki je doživela šele četrti poraz v ligi Nova KBM in prvega na domačem parketu, okoli katerega se je danes zbralo 750 gledalcev.

Blaž Mahkovic je dosegel 22 točk in je edini igralec v ligi, ki ima povprečje preko 20 točk - 20,3. Matej Rojc je prispeval 13 točk, Jure Besedič pa 11. Pri domačih je znova izstopal Mitja Nikolić z 20 točkami in 13 skoki.

Šestega januarja v 12. krogu bo Helios Suns gostoval pri Iliriji, Rogaško pa čaka pot v Novo mesto.

- Damjan Novaković, trener Rogaške: "Tekmo je zmagal Helios, košarka pa zagotovo ne. Srečanje bo potrebno dobro analizirati."
- Jovan Beader, trener Helios Suns: "Ne vem, kako smo uspeli priti do te zmage. Brez poškodovanega Močnika, brez Brodnika in Đumića, ki nista imela pravice nastopa. V prvem polčasu se nam je poškodoval še Klavžar, ki si je zvil gleženj, pa v končnici še zadnji preostali organizator igre, Rojc. Imeli smo napadalno blokado v tretji četrtini, a smo bili vseskozi odlični v obrambi. Ker smo v drugem polčasu vsaj približno kontrolirali skok, smo prišli do priložnosti za zmago, ki smo jo seveda poskušali izkoristiti. Fantje so zame heroji, kaj so zdržali v zadnjih dveh tednih. Ob utrujenosti in vseh poškodbah smo več kot odlično zaključili leto 2017 in samo upam lahko, da bomo v tem ritmu nadaljevali tudi v 2018. Na tem mestu vsem skupaj lepo praznovanje in seveda uspešno, zdravo in zadovoljno leto 2018!"

------------------------------------

Rogaška - Helios Suns 57:62 (16:15, 30:34, 39:36)

Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 750, sodniki: Španič (Postojna), Grbić (Ljubljana), Mohorič (Velenje).
Rogaška: Kosič 10 (3:4), Davis 7 (2:2), Đuranović 3 (1:2), Fon 4, Nikolič 20 (4:5), Pajić 7 (0:2), Šantelj 4, Drobnjak 2.
Helios Suns: Rojc 13 (1:3), Pelko 5, Oman 4 (2:3), Klavžar 3 (3:3), Mahkovic 22 (12:13), Besedič 11 (0:1), Šaškov 4.
Prosti meti: Rogaška 10:15, Helios Suns 18:23.
Met za tri točke: Rogaška 5:29 (Nikolić 2, Kosič, Davis, Pajić), Helios Suns 4:18 (Mahkovic 2, Besedič, Pelko).
Osebne napake: Rogaška 23, Helios Suns 19.
Pet osebnih: Davis (39.).