Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 15.11.2017 22:40:55

Zmaji nemočni v Atenah

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Petrol Olimpije so morali v 6. krogu lige prvakov v Atenah premoč priznati AEK-u, ki je slavil z 91:73 (27:20, 50:39, 72:59).

Ljubljanska zasedba je doživela peti poraz v ligi prvakov. Po spodrsljajih proti francoskemu Strasbourgu, turškemu Banvitu, nemškemu Bayreuthu in italijanski Umani Reyer je danes morala priznati premoč tudi grškemu AEK, na dosedanjih šestih tekmah pa je premagala le španski Estudiantes iz Madrida.

Izbranci Gašperja Okorna so bili le v uvodnih minutah enakovredni tekmecem iz grške prestolnice. Po izenačenem uvodu so prve krizne trenutke doživeli v končnici prve četrtine, ko so zaostali za sedem točk (20:27). V nadaljevanju ni bilo kakovostnih premikov v ljubljanski zasedbi, še vedno so capljali za Grki in si v 19. minuti pridelali zaostanek 15 točk (31:46), na velik odmor pa odšli s primanjkljajem -11.

Drugi polčas je bil preslikava prvega. Domači košarkarji so bili vselej za korak pred zdesetkanimi Ljubljančani, ki so naredili številne napake in po bledi predstavi gostiteljem v komornem ozračju atenske dvorane olajšali pot do zanesljive zmage.

V ljubljanski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Jordan Morgan z 21 točkami in osmimi skoki, Devin Oliver je dodal 13 točk.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 5. decembra, ko bodo doma gostili poljsko ekipo Rosa Radom. V soboto, 18. novembra, jih čaka tekma 9. kroga v regionalni ligi Aba, ko bodo gostovali pri srbskemu Partizanu iz Beograda.

AEK - Petrol Olimpija 91:73 (27:20, 50:39, 72:59)

* Atene - Olimpijska dvorana OAKA, gledalcev 1000, sodniki: Bulto, Castillo (oba Španija) in Ciulin (Romunija).
* AEK: Elonu 6 (2:2), James 3, Green 13 (2:3), Harris 26 (2:4), Šakota 7, Atić 5 (1:2), Larentzakis 13 (1:2), Barlow 3, Mavroeidis 15 (1:1).
* Petrol Olimpija: Kastrati 2, Oliver 13 (1:4), Špan 10, Badžim 8 (2:2), Morgan 21 (3:4), Lorbek 9 (4:5), Hrovat 10 (6:6).
* Prosti meti: AEK 9:14, Petrol Olimpija 16:21.
* Met za tri točke: AEK 8:25 (Larentzakis 2, Harris 2, James, Green, Šakota, Barlow), Petrol Olimpija 5:18 (Špan 2, Badžim 2, Lorbek).
* Osebne napake: AEK 20, Petrol Olimpija 20.