Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 06.05.2017 21:51:12

Laščani na dobri poti v drugi zaporedni finale

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Zlatoroga so nekoliko nepričakovano slavili na prvi tekmi polfinala lige Nova KBM proti Rogaški.

V gosteh so zmagali z 72:66, kar pomeni, da si lahko že v torek ob 18. uri v domači dvorani Tri lilije zagotovijo drugi zaporedni finale državnega prvenstva oziroma petega v zgodovini kluba.

Čeprav so nastopili brez svojega najboljšega strelca in skakalca Igorja Tratnika, ki ima težjo poškodbo kolena, so Laščani zasluženo in suvereno prišli do zmage. Vodili so vseh 40 minut z izjemo uvodnih 2:0. Trener Aleš Pipan je kolega Damjana Novakovića nadigral v taktičnem pogledu, igralci Zlatoroga na parketu pa so pokazali precej več želje in žara kot njihovi tekmeci, ki so imeli bučno podporo s tribun, saj so Slatinčani že pol ure pred začetkom dvoboja napolnili vse sedeže.

Zlatorog nikoli ni vodil za več kot sedem točk, je pa zato tekmeca nadskakal v vseh četrtinah (42:29) in prav zavoljo drugih ali celo tretjih priložnosti vseskozi držal minimalno prednost. Rogaška niti v zaključku tekme ni resno ogrozila Zlatoroga. V zadnji minuti je sicer prišla na 66:68, a ob zgolj 22-odstotnem metu za tri točke in brez izstopajočega posameznika ni imela nobenih možnosti.

rogaska zlatorog af
Pri domačih je največ točk zbral Taylor Maurice Johns (18, 8 skokov), Zlatorog pa je imel znova štiri igralce z dvomestnimi številkami. Jan Špan (17 točk, met 6:10) in Nejc Barič (16 točk, 6 podaj) sta težave povzročala zunanjim domačim igralcem, Ramo Rizvić (10 točk, 10 skokov) in Urban Durnik (12 točk, 5 skokov) pa sta pod košema nadomestila odsotnost enega najboljših posameznikov lige Nova KBM Igorja Tratnika.

V drugem polfinalu se merita Krka in Union Olimpija.

Rogaška - Zlatorog 66:72 (20:22, 30:35, 50:51)

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 1100, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Majkič (Hrastnik).
* Rogaška: Ferme 11 (1:1), Johns 18 (6:6), Đuranović 10 (4:6), Fon 8 (0:2), Davis 13 (1:2), Drobnjak 6.
* Zlatorog: Ledl 2, Krušič 8, Rizvić 10, Barič 16 (4:4), Durnik 12, Miljković 7 (1:5), Špan 17 (3:3).
* Prosti meti: Rogaška 12:17, Zlatorog 8:12.
* Met za tri točke: Rogaška 4:18 (Ferme 2, Davis 2), Zlatorog 6:17 (Rizvić 2, Barič 2, Špan 2).
* Osebne napake: Rogaška 17, Zlatorog 18.