poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 29.04.2017 21:13:32

Zlatorog - Hopsi Polzela 71:67 (24:14, 40:27, 54:45)

Košarkarji Zlatoroga so v 10. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse Polzelo z 71:67 (24:14, 40:27, 54:45).

Dvorana Tri lilije, gledalcev 750 sodniki: Pukl (Maribor), Gajšek (Podčetrtek), Smrekar (Nova Gorica).
Zlatorog: Ledl 4, Krušič 2, Rizvić 16 (5:5), Barič 9, Durnik 7 (3:3), Miljković 6 (0:2), Špan 27 (8:10).
Hopsi Polzela: Ćup 20 (8:11), Godler 3, Hodžić 5, Rogelja 2, Kosič 15 (2:2), Vasilić 10 (4:4), Čebašek 12 (6:9).
Prosti meti: Zlatorog 16:20, Hopsi Polzela 20:26.
Met za tri točke: Zlatorog 9:22 (Špan 5, Rizvić 3, Barič), Hopsi Polzela 5:21 (Kosič 3, Godler, Hodžić).
Osebne napake: Zlatorog 24, Hopsi Polzela 21.
Pet osebnih: Durnik (33.), Krušič (34.).

Zlatorog si je s peto zmago zagotovil tretje mesto v ligi Nova KBM za prvaka in s tem polfinale na dve zmagi proti Rogaški, Hopsi pa so po tretjem porazu v zadnjih štirih krogih ostali brez nastopa med najboljšimi. Kot petouvrščena ekipa zaključujejo sezono, v kateri so v ligi Nova KBM dosegli 19 zmag in 13 porazov ter se uvrstili v polfinale pokala Spar.

Polfinale bo štartal 6. maja, in sicer Krka - Union Olimpija na eni strani ter Rogaška - Zlatorog na drugi. Drugi tekmi sta na sporedu 9. maja, morebitni tretji pa 11. maja. Finale se bo začel 16. maja in se bo igral na 'best of 5', torej na tri zmage.

Laščani so suvereno prišli do zmage. Vodili so praktično vseh 40 minut, v zadnji četrtini, ko so se Hopsi približali na 58:56, pa sta vprašanje zmagovalca rešila prvi igralec tekme Jan Špan s trojko ter Jernej Ledl z dvema točkama.

Špan je na igrišču prebil vseh 40 minut in od 50-odstotnem metu zbral 27 točk (indeks 24). Trojke je metal 5:8. Na drugi strani je imel višji statistični indeks Dejan Ćup, ki je dosegel 20 točk (met 6:8, 6 skokov), tekmec pa je na njemu naredil devet osebnih napak.

Značke: košarka, sta