kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 29.04.2017 21:12:56

Krka - Union Olimpija 76:87 (20:23, 39:54, 60:66)

Košarkarji Uniona Olimpije so v 10. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 87:76 (23:20, 54:39, 66:60).

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Nedović (Kranj), Španič (Postojna), Mauer (Postojna).
Krka: Rebec 8 (2:4), Curry 3, Rojc 19 (3:3), Kužnik 6 (2:2), Dimec 10 (2:2), Čebular 8 (3:4), Bunić 6, Šiška 3, Elliott 13 (2:4).
Union Olimpija: Barbarič 8 (2:2), Oliver 23 (6:8), Bubnić 4, Mulalić 3 (0:2), Pelko 2, Milošević 3 (1:2), Jefferson 22 (4:5), Hrovat 22 (9:11).
Prosti meti: Krka 14:19, Union Olimpija 22:30.
Met za tri točke: Krka 6:32 (Rojc 2, Šiška, Elliott, Curry, Čebular), Union Olimpija 11:26 (Jefferson 4, Oliver 3, Barbarič 2, Hrovat, Mulalić).
Osebne napake: Krka 26, Union Olimpija 23.
Pet osebnih: Šiška (33.), Rebec (38.).

Košarkarji Uniona Olimpije so si v zadnjem krogu zagotovili mesto v polfinalu lige Nova KBM. V Novem mestu so premagali Krko, s katero se bodo znova pomerili 6. maja v polfinalni seriji na dve zmagi.

Ljubljančani so z zmago s 87:76 prišli do četrtega mesta v ligi za prvaka, Krka pa si je že pred zadnjim krogom zagotovila najboljše izhodišče. Druga tekma polfinala bo 9. maja v Ljubljani, morebitna tretja pa je predvidena za 11. maja. V drugem polfinalu bosta igrala Rogaška in Zlatorog.

Union Olimpija je do zmage prišla zasluženo, saj je bila neprimerno bolj motivirana - le zmaga ali morebiten poraz Laškega bi jo peljal med štiri najboljše ekipe, hkrati pa je imela več razpoloženih košarkarjev. V prvem polčasu je ob skoraj 70-odstotnem metu iz igre povedla že z 18 točkami prednosti (54:36), toda nekaj minut nepazljivosti jo je pahnilo v negotovo nadaljevanje.

Krka je v drugem polčasu tekmecu vseskozi dihala za ovratnik, v 37. minuti je imela le tri točke zaostanka (72:75), štiri točke Gregorja Hrovata in trojka Mirka Mulalića pa so dokončno prevesile tehtnico na stran zeleno-belih iz Ljubljane.

67 od 87 točk Uniona Olimpije je v odsotnosti Nikole Jankovića dosegel trio Oliver (23, 7 skokov) - Hrovat (22, 6 skokov, 6 podaj) - Jefferson (22, 4 trojke), pri Krki pa je primanjkljaj Marka Lukovića in Erjona Kastratija najbolje izkoristil Matej Rojc (19 točk, met iz igre 7:9).

Značke: košarka, sta