jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.04.2017 22:32:38

Krka še naprej zmaguje, tokrat padel Zlatorog

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Zlatorog z 90:76 (21:13, 46:31, 66:52).

Krka je v derbiju kroga premagala Zlatorog in vpisala peti zaporedni par točk oziroma sedmega v ligi Nova KBM za prvaka. S tem je ohranila prvo mesto na lestvici, že v naslednjem krogu 26. aprila pa bo v Rogaški Slatini verjetno dobila odgovor, ali bo v polfinalno serijo na dve zmagi vstopila iz najboljšega izhodišča. Dva kroga pred koncem je po zmagah izenačena z Rogaško pri 7-1.

Zlatorog je doživel četrti poraz, vseeno pa s polovičnim izkupičkom ostaja trdno na tretjem mestu. V zadnjih dveh krogih ga čaka še gostovanje pri Unionu Olimpiji ter domača tekma s Hopsi.

Kot kaže tudi sam rezultat, je bila Krka precej boljša ekipa. Gostje iz Laškega so vodili le na samem začetku, ko so tekmo odprli s trojko Rama Rizvića. Nato pa so Novomeščani zagospodarili, z delnim izidom 10:0 so prišli do zanesljivega vodstva. Do polčasa so ga še povečali, sredi tretje četrtine pa vodili tudi že za 20 točk. Nato so sicer nekoliko popustili, toda gosti njihove zmage niso ogrozili. Ob koncu tretje četrtine so se približali na deset točk zaostanka (61:51), več pa jim ni uspelo, Novomeščani so zanesljivo nadzorovali položaj.

K zmagi Krke je Dominique Elliott prispeval 18 točk, pri gostih jih je Rizvić dosegel 24.

Krka - Zlatorog 90:76 (21:13, 46:31, 66:52)
Novo Mesto: Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Petek, Vučković (oba Maribor).
Krka: Rebec 14 (3:4), Curry 12 (2:2), Rojc 8 (4:5), Kužnik 3, Jukić 5, Škedelj 2 (0:2), Dimec 15 (5:5), Čebular 9 (1:1), Bunić 4, Elliott 18.
Zlatorog: Krušič 3 (3:6), Rizvić 24 (5:5), Barič 18 (6:6), Miljković 10 (2:4), Špan 8 (1:2), Rubinshteyn 13 (4:6).
Prosti meti: Krka 15:19, Zlatorog 21:29.
Met za tri točke: Krka 7:14 (Curry 2, Elliott 2, Rebec, Kužnik, Jukić), Zlatorog 9:27 (Barič 4, Rizvić 3, Špan Rubinshteyn).
Osebne napake: Krka 29, Zlatorog 20.
Pet osebnih: Kužnik (36.).