Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 22.04.2017 19:30:31

Košarkarji Primorske do zmage nad Šenčurjem

Košarkarji Sixt Primorske so v 8. krogu lige Nova KBM za obstanek premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo z 78:75 (25:21, 40:41, 53:57).

Šenčur Gorenjska gradbena družba ali Terme Olimia Podčetrtek ostaja zadnje odprto vprašanje tudi po osmem krogu lige Nova KBM za obstanek. V boljšem položaju so Gorenjci, ki imajo dva kroga pred koncem tekmovanja dve zmagi prednosti pred Podčetrtani.

Slednji so v osmem krogu v petek premagali zadnjeuvrščeni Portorož, Šenčurjani pa so si privoščili drugi zaporedni poraz; Sixt Primorska je danes po ogorčenem boju zmagala z 78:75. Po prvem delu je sicer kazalo, da bodo imeli Primorci lažje delo, saj so povedli z 9:2, v 16. minuti s košem razpoloženega Gezima Morine tudi 36:27, toda borbeni Gorenjci so jih vedno ujeli, s košem Smiljana Pavića so na odmor celo odšli z minimalno prednostjo.

V drugem delu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, odločili pa so zadnji trenutki tekme. Gosti so minuto in sekundo pred koncem vodili s 74:73, nato pa je bil zanje usoden Nikola Gajić, ki je najprej zadel met za tri točke, nato pa uspešno izvedel še dva prosta meta. Na drugi strani je Boris Jeršin zadel le enega izmed dveh prostih metov, Nejc Zupan je z dvema zgrešenima prostima metoma gostim ponudil priložnost, da si izborijo podaljšek, toda Pavić ni zadel meta za tri točke.

Sixt Primorska ima do konca sezone le še eno tekmo, in sicer prihodnjo soboto doma s Tajfunom, Šenčur pa bo 26. aprila gostoval v Šentjurju, 29. aprila pa bo gostil Terme Olimia.

Sixt Primorska - Šenčur Ggd 78:75 (25:21, 40:41, 53:57)

Koper: Dvorana Bonifika, gledalcev 150, sodniki: Grbić (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka), Krajnc (Limbuš).
Sixt Primorska: Radulović 5 (1:2), Zadnik 10, Kosi 6, Zupan 14 (2:4), Ćapin 8 (1:1), Morina 22, Gajić 13 (4:6).
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Novak 3 (1:2), Jeršin 18 (4:5), Martinčič 12 (2:2), Pavić 23 (5:6), Hadžifejzović 15 (1:1), Rebec 2, Varagič 2.
Prosti meti: Sixt Primorska 8:13, Šenčur Ggd 13:16.
Met za tri točke: Sixt Primorska 6:22 (Morina 2, Zupan 2, Čapin, Radulović), Šenčur Ggd 6:18 (Jeršin 2, Hadžifejzović 2, Martinčič 2).
Osebne napake: Sixt Primorska 21, Šenčur Ggd 19.
Pet osebnih: Kosi (40.).

Značke: košarka, sta