parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 05.04.2017 22:25:37

Helios Suns - Hopsi Polzela 59:72 (19:12, 36:34, 46:48)

Košarkarji Hopsov Polzele so v 4. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns z 72:59 (12:19, 34:36, 48:46).

* Športna dvorana, gledalcev 350, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
* Helios Suns: Bratec 20, Segarić 1 (1:2), Vesel (0:2), Gorjanc 5 (1:2), Atanacković 14 (6:8), Bolčina 16 (2:2), Vončina 3.
* Hopsi Polzela: Držić 10 (2:2), Bukovič 4 (1:2), Ćup 9, Godler 7 (1:2), Hodžić 14, Rogelja 7 (1:2), Kosič 14 (3:4), Čebašek 7.
* Prosti meti: Helios Suns 10:16, Hopsi Polzela 8:12.
* Met za tri točke: Helios Suns 7:22 (Bratec 4, Atanacković 2, Vončina), Hopsi Polzela 12:28 (Hodžić 4, Godler 2, Držić 2, Čebašek, Kosič, Ćup, Bukovič).
* Osebne napake: Helios Suns 21, Hopsi Polzela 22.
* Pet osebnih: /.

Dvoboj ekip, ki v prvih treh krogih nista okusili slasti zmage, so dobili košarkarji Hopsov s Polzele. Ti so tako v zadnjem trenutku skočili na vlak za polfinale, medtem ko se aktualni državni prvaki iz kroga v krog bolj oddaljujejo od ubranitve naslova.

Po treh izenačenih četrtinah so Polzeljani vprašanje o zmagovalcu rešili v uvodnih petih minutah zadnjega dela igre. Z delnim izidom 18:1 so popolnoma nadigrali zasedbo Helios Suns, ki je imela v svojih vrstah štiri igralce, ki so med vikendom postali mladinski prvaki Slovenije, manjkal pa je eden ključnih igralcev pod obročema Cory Remekun, ki je zaradi poškodbe že končal sezono.

Skok so Domžalčani sicer prepričljivo dobili (38:24), a so izgubili kar 25 žog, bili le 44 odstotni pri metih iz igre, hkrati pa niso znali zaustaviti zunanjega meta Hopsov. Sedem gostujočih igralcev je zadelo dvanajst trojk, največ točk pa sta zbrala - po 14 - Žan Kosič in Alen Hodžić. Pri domači je tekmo kariere in osebni rekord v ligi Nova KBM zabeležil 19-letni Aljaž Bratec (20 točk, trojke 4:7).

V naslednjem krogu (8. 4.) bo Helios Suns gostoval v Rogaški Slatini, Hopsi pa bodo gostili zasedbo Zlatoroga.

Značke: košarka, sta