poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 05.04.2017 21:07:34

Krka le ugnala Rogaško

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško z 71:68 (12:24, 39:35, 56:53).

V ligi Nova KBM za prvaka ni več neporaženih ekip. V četrtem krogu je vodilna Rogaška pokleknila pred Krko, ki se je tako hitro vrnila na zmagovalno pot, potem ko je prejšnji teden doživela poraz v Laškem. Slatinčani kljub neuspehu ostajajo vodilni, v nadaljevanju prvenstva pa jim bo šlo na roko dejstvo, da so od uvodnih štirih tekem le eno odigrali pred domačo publiko.

Novomeščani so imeli v ključnih trenutkih razpoložena posameznika, vseh štirideset minut so bili boljši pod obročema (52:30), na koncu tekme pa so imeli tudi nekaj sreče, saj so gostje v zadnji minuti trikrat poskusili izenačiti izid, slabo pa so izpeljali tudi zadnji napad.

Med 13. in 23. minuti, ko je Krka naredila delni izid 30:10 in od zaostanka dvanajstih točk prišla do 45:37, je igra v napadu slonela na Erjonu Kastratiju (14 točk, met iz igre 6:7), v odločilnih zadnjih minutah pa je odgovornost prevzel Marko Luković (17 točk, 7 skokov) in z dvema trojkama Rogaško obdržal na varni razdalji.

Peti krog lige Nova KBM je na sporedu že v soboto, 8. aprila. Krko v Stožicah čaka veliki slovenski derbi z Union Olimpijo, Rogaško pa dve zaporedni tekmi doma, najprej proti Helios Suns in nato Zlatorogu.

Krka - Rogaška 71:68 (12:24, 39:35, 56:53)

Novo Mesto: Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 400, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Španič (Postojna).
Krka: Rebec 8 (0:1), Curry 3 (1:3), Kastrati 14 (0:1), Rojc 4 (2:2), Jukić 4 (2:5), Dimec 12, Čebular 14 (0:1), Elliott 5 (3:4), Luković 17 (3:6).
Rogaška: Ferme 13 (2:2), Johns 8 (4:4), Đuranović 9 (1:2), Fon 13 (2:4), Šantelj 2, Davis 13 (2:2), Čamdžić 1 (1:2), Drobnjak 9 (5:6).
Prosti meti: Krka 11:23, Rogaška 17:22.
Met za tri točke: Krka 4:18 (Luković 2, Kastrati 2), Rogaška 5:27 (Fon 3, Ferme, Davis).
Osebne napake: Krka 25, Rogaška 21.