Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 14.12.2017 09:33:28

Portland premagal Dragićev Miami

Moštvo Miami Heat je v ligi NBA doživelo poraz. V domači dvorani so bili s 102:95 boljši košarkarji Portland Trail Blazers. Goran Dragić je v 30 minutah igre za Miami vpisal 11 točk, pet skokov in tri podaje, ob metu iz igre 4:12.

Portland je še na začetku drugega polčasa zaostajal za 16 točk, zadnjo četrtino pa je začel z zaostankom devetih točk. Portland je bil boljši v zaključnih minutah, ko je dosegel zadnjih sedem točk na tekmi, košarkarji Miamija pa so zgrešili zadnje štiri koše.

CJ McCollum je zadel 28 točk za goste iz Portlanda, Damian Lillard pa je sedem od 18 točk dosegel v zadnjih treh minutah tekme. Portland je v Miamiju prekinil niz petih porazov.

Največ točk pri domačem Miamiju je dosegel rezervist Wayne Ellington, ki je s 24 točkami, zadel je kar sedem trojk, vpisal najboljši dosežek v sezoni. Dion Waiters pa je njegov dosežek dopolnil s 17 točkami

Miami, ki je s 13 zmagami in 14 porazi na desetem mestu v razvrstitvi vzhodne konference, v petek zvečer čaka gostovanje pri Charlotte. Portland je z razmerjem 14 zmag in 13 porazov šesto moštvo Zahoda.

V razvrstitvi vzhodne konference vodi ekipa Boston Celtics z razmerjem zmag in porazov 24:6. Boston je ponoči slavil na domačem parketu proti Denver Nuggets s 124:118. Vroč je bil Kyrie Irving, ki je izpustil zadnjo tekmo zaradi poškodbe. Zadel je 33 točk. Boston je z 59,5-odstotnim metom iz igre prikazal najboljšo predstavo v sezoni. Za Denver se je izkazal Gary Harris s 36 točkami, kar je bil njegov najboljši dosežek v karieri.

Košarkarji Indiana Pacers pod domačima obročema niso bili kos Oklahoma City Thunder (95:100). Nor večer je za Russllom Westbrookom, ki je v dresu Oklahome vpisal svoj že deveti trojni dvojček v sezoni z 10 točkami, 17 skoki in 12 podajami.

Prvič po menjavi in odhodu iz Indiane v Oklahomo je v dvorani Bankers Life Fieldhouse Arena zaigral Paul George, ki so ga navijači vsakič, ko je dobil v posest žogo, pospremili z vzkliki neodobravanja. George je na tekmi dal 12 točk. Največ točk, 23, je pri gostih dosegel Steven Adams, ki je dodal še 13 skokov.

Zelo dobro gre tudi košarkarjem Houston Rockets, ki so doma odpravili Charlotte Hornets s 108:96, ter prišli do enajste zaporedne zmage za trenutno najdaljši zmagoviti niz v ligi NBA. Houston je z razmerjem 22:4 na prvem mestu Zahoda. Chris Paul je za teksaški klub z 31 točkami, 11 podajami in sedmimi skoki prišel do najboljšega dosežka v sezoni.