Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 12.12.2017 22:30:58

Zmaji so trepetali, a naposled le slavili

Košarkarji Petrola Olimpije so v 8. krogu evropske lige prvakov premagali Strasbourg z 78:77 in dosegli tretjo zmago v tem tekmovanju.

Ljubljanski košarkarji so prejšnji teden v Fibini ligi prvakov doma premagali poljske tekmece, tokrat jih je čakala precej težja naloga. V goste je prišel vodilni Strasbourg, toda Ljubljančani so kljub oslabljeni zasedbi, še vedno nista nared poškodovana Erjon Kastrati in Talor Battle, ter zaostanku na začetku zadnje četrtine zmogli preobrat in dosegli prestižno zmago.

Po treh četrtinah zelo izenačenega dvoboja, ko si nobena od ekip ni pridobila večjega naskoka, so se prebudili Francozi. Šest zaporednih točk jih je dvignilo do 66:58, pozneje pa na 70:61 v 33. minuti.

Nato pa so prišle minute domačih. Začeli so nizati koše, Roko Badžim je s prodorom znižal na le 67:70, v naslednjem napadu pa je Dražen Bubnić zadel trojko. Ko je nato Devin Oliver ukradel žogo in zabil za vodstvo po dolgem času (73:72), se je zdelo, da lahko zmaji iz tekme potegnejo tudi kaj več.

Najzvestejši navijači pa so trepetali do konca. Trojka Lorbka je zadeve sicer olajšala (76:73), toda ni še določila tekme. Jordan Morgan je skoraj dve minuti pred koncem dosegel zadnji domači točki, na srečo Ljubljančanov pa so nato precej grešili tudi tekmeci. Prišli so še do -1, po zgrešenem metu Morgana sedem sekund pred koncem še imeli priložnost za zadnji napad in zmago, toda tudi Zack Wright ni zadel in točki sta ostali doma.

Domači so si lepo porazdelili strelsko vlogo, kar trije so končali pri 13 točkah (Lornbek, Oliver, Jan Špan), še dva pa z 12 (Morgan, Bubnič). Pri Francozih je bil najboljši Wright z 20 točkami.

Petrol Olimpija - Strasbourg  78:77 (16:18, 32:37, 58:60)

Ljubljana - Dvorana Stožice. 1000 gledalcev. Sodniki: Anastopoulos (Grčija), Michaelides (Švica), Stoica (Romunija).

Petrol Olimpija: Barbarič 4 (2:2), Oliver 13 (3:4), Špan 13 (1:1), Bubnič 12 (1:1), Badžim 11 (1:1), Morgan 12 (2:2), Lorbek 13.

Strasbourg: Wright 20 (7:8), Atkins 5, Laberie 10 (2:4), Leloup 11 (3:4), Sy 9, Logan 7, BIlan 8, Cortale 7 (1:2).

Prosti meti: Petrol Olimpija 10:11, Strasbourg 13:18.

Met za 3 točke: Petrol Olimpija 10:20 (Bubnič 3, Lorbek 3, Špan 2, Badžim 2), Strasbourg 6:23 (Leloup 2, Atkins, Wright, Sy, Logan).

Osebne napake: Petrol Olimpija 21, Strasbourg 19.