Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 09.12.2017 00:07:31

Zadar - Petrol Olimpija 97:77 (29:20, 51:30, 69:53)

ABA
Košarkarji Petrola Olimpije so v 11. krogu lige Aba v gosteh izgubili pri hrvaškemu Zadru s 77:97 (20:29, 30,51, 53:69).

* Dvorana Krešimir Čosić, sodniki: Vojinović, Obrknežević, Mitrovski.
* Zadar: Knowles 13, Bašić 11 (1:1), Ivanov 15 (6:7), Jelenković 2, Krajna 14, Bostic 14 (2:2), Vuković 2, Brzoja 8 (4:4), Špralja 4 (1:1), Božić 14 (1:2).
* Petrol Olimpija: Barbarić 2, Oliver 14 (1:2), Špan 14, Badžim 7, Morgan 19 (5:5), Lorbek 8 (2:2), Jurček 3, Hrovat 10 (3:4).
* Prosti meti: Zadar 15:17, Petrol Olimpija 13:15.
* Met za 3 točke: Zadar 12:32 (Knowles 3, Božić 3, Bašić 2, Bostic 2, Ivanov, Špralja), Petrol Olimpija 10:26 (Špan 4, Lorbek 2, Oliver, Badžim, Jurček, Hrovat).
* Osebne napake: Zadar 17, Petrol Olimpija 19.
* Pet osebnih napak: /.

Ljubljanski košarkarji so bili povsem nemočni v Zadru, doživeli so šesti poraz v tej sezoni in so trenutno na petem mestu v tem regionalnem tekmovanju.

Izbranci Gašperja Okorna so vse možnosti za zmago zapravili v prvi polovici tekme. Dalmatinci so jih zasenčili v vseh prvinah igre in jim že po dvajsetih minutah ušli na 21 točk, v nadaljevanju pa se razmerje moči na igrišču ni spremenilo.

Pri zmajih je bil na svoji ravni le Morgan Jordan, ki je v dobrih 36 minutah dosegel 19 točk, pobral šest žog pod obema obročema ter zbral tri asistence in dve ukradeni žogi.

Ljubljanska ekipa bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala v petek, 15. decembra, ko bo gostovala pri Igokei.