Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 07.12.2017 19:54:02

Krka po tesni zmagi v Sarajevu na drugo mesto v ligi Aba2

ALESFEVZER.COM
Slovenski košarkarski ekipi Sixt Primorska in Krka trenutno prevladujeta v ligi Aba2. Koprska ekipa je s sedmimi zmagami in enim porazom na prvem mestu, novomeška pa se je po današnjem zmagoslavju v Sarajevu nad Bosno z 88:84 (21:15, 43:33, 60:60) prebila na drugo mesto v tem regionalnem tekmovanju.

Izbranci novomeškega trenerja Simona Petrova so imeli v prvem polčasu vse niti igre v svojih rokah, v tretji četrtini pa so z neodgovorno igro zapravili lepo prednost in v 30. minuti zaostali (58:60). V napeti končnici so Novomeščani vendarle osvojili obe točki, brez drame pa ni šlo. Na njihovo srečo je domači košarkar Aldin Đelmo - pri vodstvu Krke s 85:83 - zadel le enega od dveh prostih metov, Dalibor Đapa pa je sekundo pred koncem zadel trojko za končno zmago z 88:84.

V novomeški ekipi je bil najbolj učinkovit Domen Bratož, ki je 20 točkam dodal po šest podaj in skokov ter, tekmecem pa je kar sedemkrat ukradel žogo. Paolo Marinelli je prispeval 15 točk.

Krka bo v devetem krogu luge Aba2 v torek, 12. decembra, gostila Sixt Primorsko.

Značke: košarka, sta