Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 03.10.2017 07:40:10

Olimpija do zmage po dramatični končnici

Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 1. kroga lige Aba premagali Igokeo po podaljšku s 95:93 (21:13, 39:35, 62:53, 83:83).

Petrol Olimpija - Igokea 95:93 (21:13, 39:35, 62:53, 83:83)
* Dvorana Stožice, sodniki: Belošević, Juras, Arsenijević (vsi Srbija).
* Petrol Olimpija: Kastrati 2 (2:2), Radulović 2, Oliver 14 (2:4), Špan 13 (2:2), Bubnić 8 80:2), Morgan 20 (2:3), Battle 16 (8:10), Hrovat 20 (9:10).
* Igokea: Gajić 6, Glogovac 2 (2:6), Washington 35 (3:4), Milošević 17 (4:4), Jevtović 4, Radivojević 8 (2:2), Ljubičić 4 (2:3), Šibalić 8 (2:2), Rikić 7 (5:6).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 25:33, Igokea 20:27.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 6:23 (Špan 3, Bubnić 2, Hrovat), Igokea 7:24 (Washington 4, Šibalić 2, Milošević).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 24, Igokea 28.
* Pet osebnih: Jevtović (34.).

Košarkarji Petrola Olimpije so v uvodnem krogu regionalnega tekmovanja po dramatični končnici in po podaljšku s 95:93 slavili proti Igokei, s katero so lani dvakrat tesno izgubili. Trener edinega slovenskega predstavnika v ligi Gašper Okorn je pred tekmo opozarjal, da je treba sezono začeti previdno, a obljubil boj za prvi točki.

Vsaj v prvem delu so se njegovi košarkarji držali navodil. Po izidu 12:13 v sedmi minuti so namreč hitro nanizali nekaj košev, izkoristili strelski mrk tekmecev in vodili že s 27:15 na začetku drugega dela. A so se počasi vrnili tudi gostje, zadeli dve trojki v nizu, izid pa do polčasa povsem približali in zaostajali le že štiri točke.

Po večji del izenačeni tretji četrtini je Dražen Bubnić z dvema trojkama ob izteku povišal na 62:53. Prednost je zmajem uspelo zadržati skoraj do konca, kljub zelo razpoloženemu Desminu Washingtonu v vrstah Igokee, ki je končal pri 35 točkah (4 trojke). A Gregor Horvat, Jan Špan, Devin Oliver in soigralci po vodstvu 81:73 tekme le niso pripeljali v mirno končnico.

Najzvestejšim navijačem v Stožicah niso prihranili drame, saj je Đorđže Milošević s trojko znižal na le 78:81 in pozneje še na 81:83. V zadnjem napadu je Olimpija izgubila žogo, Vuk Radivojević je tri sekunde pred koncem izenačil, Hrovat pa zgrešil zadnji met in tekma je šla v podaljšek.

Kljub slabšemu začetku so se domači nato v tem delu igre zbrali, Talor Battle je zadel za 92:89. A Igokea se še ni predala, v naslednjem napadu pa je pomembni točki prispeval Jordan Morgan. V odločilnih sekundah so nato gostje zgrešili zadnjo trojko, Battle pa je s prostih metov potrdil potrdil prigarano zmago.

Pri domačih, ki imajo zgoščen urnik tekmovanj v domačem prvenstvu, ligi Aba in naslednji teden že Fibini ligi prvakov, pred dnevi pa so odigrali še superpokalno tekmo in proti Krki pospravili prvo lovoriko v sezoni, so se je najbolj izkazali Morgan in Hrovat s po 20 točkami, Battle jih je dodal 16.

V naslednjem krogu bodo zeleno-beli igrali v četrtek v gosteh pri Ciboni.

Značke: košarka, sta