Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 25.02.2024 08:08:39

Kralji po kazenskih strelih le strli račke

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali novo zmago. Tekma v domači dvorani kraljev se je končala šele po kazenskih strelih, v katerih so bili s 3:2 boljši od tekmecev iz sosednjega Anaheima.

Gostje so bili podjetnejši takoj na začetku. Jakob Silfverberg je račkom priigral vodstvo v deseti minuti, ko je zadel ob moštveni premoči. V 16. minuti je odgovoril Kevin Fiala, ki je prav tako izkoristil "power play" za izenačenje 1:1.

Druga tretjina se je začela tako kot prva. Član gostujoče zasedbe Sam Carrick je v 30. minuti zadel za vodstvo Anaheima z 2:1. Pet minut kasneje pa so plošček v mrežo potisnil tudi domači hokejisti. Drew Doughty je poravnal izid na 2:2 ob moštveni premoči domače zasedbe na ledu.

To je bil zadnji gol v rednem delu in tudi v podaljšku. O zmagovalcu tega derbija so odločili kazenski streli. Bolj zbrana sta bila člana Los Angelesa.

Najprej se je izkazal Pierre-Luc Dubois, nato je zadel še Trevor Moore. Leo Carlsson je bil edini uspešen pri gostih.

Vratar kraljev David Rittich je ubranil poskusa tako Masona McTavisha kot tudi Alexa Killorna. Rittich je na tekmi zbral 22 obramb.

Še več jih je zbral vratar gostov John Gibson, ki je tekmo končal z 48 obrambami.

Kapetan kraljev Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce oziroma podajalce.

Značke: hokej, nhl