Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 25.11.2023 08:07:15

Kopitar še naprej blesti! Ob veliki zmagi je postavil ta rekord, ki ga bo zapisal v zgodovino!

profimedia
Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju premagali Anaheim Ducks s 5:2.

Odlično je igral tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je v slabih 16 minutah dosegel gol in podajo. Kralji so zabeležili deveto zaporedno zmago v gosteh, Kopitar pa je s 757. asistenco izenačil rekord franšize iz mesta angelov v podajah.

Kralji so mrežo račk načeli sredi prve četrtine, ko je Kopitar uspešno podal Kevinu Fiali. Dve minuti zatem je povišal Arthur Kalijev. V uvodu druge tretjine so bili kralji dvakrat hitro natančni po zaslugi Quintona Byfielda in Fiale. Vmes je Radko Gudas dosegel prvi gol za Anaheim, v začetku zadnje tretjine je na 5:1 povišal Kopitar, Alex Killorn pa je postavil končni izid dvoboja.

Pri Los Angelesu so se z dvema podajama izkazali še Trevor Moore, Adrian Kempe in Drew Doughty. Za kralje je to četrta zaporedna zmaga, na gostovanju pa so v uvodu sezone še neporaženi. Slavili so na vseh devetih tekmah in so tako le še eno zmago oddaljeni od rekorda lige Buffalo Sabres iz sezone 2006/07, ki so takrat sezono odprli z desetimi gostujočimi zmagami.

Kopitar je v novi zmagi kraljev vpisal dve točki, zanj pa je to že 757. podaja v karieri. S to je izenačil rekord franšize v podajah in je zdaj izenačen z Marcelom Dionnom. Za Kopitarja je to 287. tekma v ligi NHL, v kateri je dosegel več kot eno točko.

Prav tako je s tem Kopitar podaljšal niz točk proti Anaheimu na osem zaporednih tekem (4 goli in 10 podaj) in postal prvi igralec v zgodovini lige, ki mu je takšen podvig proti Anaheimu uspel v treh različnih obdobjih. To mu je prvič uspelo med novembrom 2011 in aprilom 2013, nato še med apriloma 2014 in 2016.