1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Kakšno vlogo ima v seriji Skrito v raju Alex ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 09.11.2022 14:25:37

Kralj Kopitar! Los Angeles spet zmagal, Anžetova podaja za zmagoviti gol pa 'bolana'! (video)

Kralji do tesne zmage nad Minnesoto.

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL v domači dvorani crypto.com Arena tokrat gostili Minnesoto. Tekma je minila brez zadetkov v uvodnih dveh tretjinah, v zadnji pa je gol za zmago po podajah Anžeta Kopitarja in Drewa Doughtyja dosegel Gabriel Vilardi.

Domači vratar Jonathan Quick je za osmo zmago Kraljev v sezoni zbral 21 obramb.

Junak spopada v Los Angelesu je bil 23-letni Kanadčan Vilardi, ki je dosegel svoj drugi zaporedni zmagoviti gol, desetega v sezoni, ko je premagal gostujočega vratarja Marc-Andreja Fleuryja, tako da je plošček poslal v mrežo med vratarjevimi nogami z močnim udarcem v 54. minuti. Pri tem mu je s fantastično podajo pomagal tudi Slovenec, ki je z ograde, obrnjen stran od soigralca plošček z bekhendom poslal proti Vilardiju!

To je bila precej drugačna tekma kot oktobra, ko so Kralji proti Minnesoti zmagali s 7:6.

Quick je proti Minnesoti dosegel svoj drugi shutout in 57. v izjemni karieri. Med dejavnimi vratarji je drugi po številu shutoutov. Quick se je s Clintom Benedictom iz Ottawa Senators in Montreal Maroons izenačil na 22. mestu v vratarski kategoriji obramb (shutout).

Quick potrebuje še dve tekmi, na katerih ne bi prejel zadetka, da se bo uvrstil med 20 najboljših vratarjev vseh časov.

Kopitar in Doughty sta z asistencama pomagala kraljem do tretje zaporedne domače zmage. Kopitar je tretji najučinkovitejši igralec Los Angelesa v tej sezoni z 11 podajami in dvema goloma. Boljši izkupiček pri kraljih imata zgolj Kevin Fiala (11 asistenc, trije zadetki) in Vilardi (10 zadetkov, pet asistenc).

Kralji bodo v petek zjutraj po srednjeevropskem času gostili Chicago.

Značke: nhl, hokej, kopitar, podaja