Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 31.03.2024 19:20:10

Bravo, risinje, pa to je fantastično! Slovenke z uvodom napovedale sijajen turnir!

HZS
Slovenska ženska hokejska reprezentanca je z zmago začela nastope na svetovnem prvenstvu divizije I (skupine B) v Latviji. Varovanke selektorja Boštjana Kosa so v Rigi proti Poljakinjam slavile s 4:1 in dosegle pomembno zmago v boju za obstanek v tem rangu tekmovanja, kar je tudi cilj tokratne odprave.

Za Slovenke se je dvoboj začel zelo dobro, saj je Pia Pren z igralko več po slalomu v poljski obrambni tretjini zadela že v četrti minuti. Poljakinje so izenačile vsega minuto kasneje po golu Julie Zielinske. Slovenke so znova vodile po golu Tamare Svetina v 16. minuti.

V drugem delu je bila že po slabih dveh minutah uspešna Julija Blazinšek, v zadnji tretjini pa je gol dosegla še Arwen Nylaander (44. minuta) za končnih 4:1.

Poljakinje so sicer proti vratom Pie Dukarič sprožile precej več strelov, a je bila 23-letna slovenska vratarka zelo zanesljiva. Ustavila je 65 strelov za 98,5-odstotno uspešnost. Slovenke so proti vratom tekmic sprožile 32 strelov, na tekmi pa so si prislužile sedem dvominutnih kazni, Poljakinje le tri.

Prva današnja tekma med Veliko Britanijo in Italijo se je končala z zmago prve z 1:0, ob 18.30 se bodo pomerile še Latvijke in Slovakinje.

Naslednje slovenske tekmice bodo Slovakinje, ki so lani izpadle iz višjega kakovostnega razreda. Slovenijo nato od srede do sobote čakajo še Latvijke, Britanke in Italijanke.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je lani nastopila v enaki konkurenci SP divizije I (skupina B) ter v Južni Koreji osvojila četrto mesto, s čimer je dosegla enega največjih uspehov doslej in obstala v tem rangu tekmovanja.