Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 17.04.2023 14:31:19

Poljske hokejistke ugnale slovenske na uvodu SP

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je s porazom z 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) proti ekipi Poljske začela nastope na svetovnem prvenstvu divizije I-B, v tretjeligaški svetovni konkurenci. V južnokorejskem Suwon Cityju je Slovenija uvodoma ostala brez zadetka.

Slovenke so imele sicer prvo priložnost v 13. minuti, ko sta poskušali Gaja Pezdir in Julija Blazinšek, kasneje pa v 16. minuti še enkrat Pezdir, poljska čuvajka mreže je preusmerila plošček in prva tretjina se je končala brez zadetkov.

Tekmice so tudi v drugem delu nadaljevale hitre napade, ki so v 23. minuti obrodili sadove. Napadalka Tatjana Onišenko je s podajo na oddaljeno vratnico našla prosto soigralko Majo Brzezinsko, ki je nato matirala slovensko obrambo.

Slovenke so nato imele dvakrat številčno premoč na ledu, pri čemer so si pripravile nekaj priložnosti, a jih niso izkoristile. V tretji tretjini so Poljakinje hitro zadele še enkrat, uspešna je bila Onišenko.

Značke: hokej, sp, ženske