Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

bk
bk
0 17.10.2022 12:53:44

Jeseničani izgubili v Asiagu, a se vseeno uvrstili v tretji krog celinskega pokala!

Luka Vovk
Sij Acroni Jesenice so v preteklih dneh igrale na turnrju drugega kroga celinskega pokala.

V tem so prepričljivo premagale turškega in srbskega predstavnika, na zadnji tekmi pa z domačinom Asiagom klonile z 2:5.

V nedeljo zvečer so tako železarji ostali brez vstopnice v tretji krog, v ponedeljek pa se je vse spremenilo.

Četa Gabra Glaviča bo vseeno igrala v tretjem krogu, kajti iz tekmovanja je izstopila Karaganda, kazahstanski prvak, ki bi moral igrati na turnirju skupine E.

To je pomenilo, da je IIHF priložnost v tem ponudila najboljšemu drugemu iz turnirjev v Asiagu in Angersu, to pa so bili ravno podprvaki lige AHL.

Šest točk in razlika v golih +7 je zadostovala, da so "premagali" drugouvrščenega v skupini C, Miercurea Ciuc, ki je zbrala šest točk in imela razliko v golih +5.

Tako bodo Jeseničani potovali v Cardiff, kjer se bodo ob domačinih pomerili še z latvijskim klubom Zemgale in francoskim Angersom. Turnir bo med 18. in 20. novembrom.