Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 24.11.2023 08:14:51

Celjani s tesnim porazom proti Vipitenu

Martin Metelko
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v alpski ligi doma izgubili proti Wipptal Broncos z 2:4 (1:2, 1:0, 0:2).

Varovanci Gala Korena z 18 osvojenimi točkami ostajajo pri dnu razpredelnice, potem ko so izgubili štiri od petih novembrskih obračunov. Zanje so bili danes usodni Južni Tirolci iz Sterzinga (36 točk), ki so vsaj začasno prehiteli Sij Acroni Jesenice (35). Gorenjce 19. tekma prvega dela alpske lige čaka v petek v gosteh proti Lustenauu.

Celjani so zabeležili šesti poraz na domačem ledu. Po vodstvu gostov prek Daniela Sorarufa po 98 sekundah dvoboja je Mikus Mintautiškis s svojim 13 golom v tem tekmovanju izenačil v šesti minuti, gosti pa so si prednost po prvi tretjini priigrali po golu Dereka Topatigha v 12. minuti.

V drugem delu je kljub premoči gostov, kar se tiče strelov (9:12), izenačila domača zasedba. V 35. minuti je bil natančen Nik Sečen. Zadnjo tretjino so bolje odprli gosti, ki so še tretjič na tekmi povedli, strelec je bil Alex Zecchetto v 46. minuti. Zmago je z zadetkom v prazno mrežo v zadnji minuti potrdil Justin Maylan.

Celjani bodo v alpski ligi znova igrali v soboto, ko bodo gostovali pri Unterlandu.

Značke: hokej, sta