3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 17.11.2023 00:01:59

Jeseničani v drugi polovici tekme do zanesljive zmage

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Val Gardeno s 5:2 (0:0, 3:1, 2:0).

Jeseničani so na prvi tekmi po reprezentančnem premoru gostovali pri Val Gardeni. Ekipo, ki je sicer pri dnu lestvice regionalnega tekmovanja, so dokončno strli šele v drugem delu tekme in si priigrali 12. zmago. Z njo so tudi ostali pod vrhom lestvice, zdaj so pri 34 točkah na tretjem mestu za Zell am Seejem in Rittnom.

Železarji so obenem z današnjo zmago tudi prekinili krajši slab niz pred reprezentančnim premorom, ko so izgubili na dveh zaporednih tekmah, nazadnje doma proti Kitzbühlu po podaljšku, skupno pa na treh od prejšnjih štirih tekem.

Gostje so imeli sicer danes izrazito premoč, v prvi tretjini razmerje strelov kar 32-1, a domači vratar Pauli Hofer (na koncu 55 obramb) takrat še ni klonil. Še več, domačim je uspelo v 29. minuti doseči vodilni gol, potem pa je gostom le steklo v napadu. V drugi tretjini so v razmaku šestih minut zadeli Žan Jezovšek, Žan Špari Leben in Urban Sodja. V zadnji pa potem še Maks Selan in Gašper Seršen, domači so tik pred koncem še nekoliko ublažili poraz.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic bodo naslednjič v alpski ligi aktivni v soboto, ko bodo gostili Fasso.

Značke: hokej, sta