1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Kate in Harry - Če se bo to zgodilo, se bosta ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 17.11.2023 22:23:42

Nova zmaga zmajev! V podaljšku malenkost prepozni, nato slavili po kazenskih strelih!

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 21. kroga lige ICEHL v gosteh po kazenskih strelih s 3:2 premagali Innsbruck.

Innsbruck - SŽ Olimpija 2:3
(0:1, 1:1, 1:0; 0:1)
* Dvorana Tiwag Arena, gledalcev 2000, sodniki: Berneker, Hlavaty (glavna), Wimmler, Bedynek.
* Strelci: 0:1 Dodero (15.), 0:2 Gooch (Pavlin, 24.), 1:2 Shaw (Halbert, 36.), 2:2 Peeters (Rockwood, 45.); kazenski streli: Green za Innsbruck, Gooch in Zajc za SŽ Olimpijo.
* Kazenske minute: Innsbruck 2, SŽ Olimpija 8.

Ljubljanski hokejisti so se po reprezentančnem premoru vrnili na sceno v mednarodnem tekmovanju. Ta teden so sicer že igrali eno tekmo, ko so v torek v drugem delu državnega prvenstva premagali Triglav.

Pred nadaljevanjem sezone v ligi ICEHL so v klubu iz Tivolija poskrbeli za nekaj kadrovskih okrepitev: zaradi poškodbe vratarja Lukaša Horaka je za en mesec prišel Robin Rahm. Ville Leskinen, ki je prišel v Ljubljano na preizkušnjo, pa bo ostal v ekipi do konca sezone. Zadnji novinec je ameriški branilec Charlie Dodero.

V petek je ljubljanska zasedba zmagala in s tem nadaljevala pozitiven trend s tekem pred premorom, ko je nazadnje premagala Pustertal s 6:3.

V prvi tretjini so imeli gostje terensko premoč, domačim pa so dovolili le štiri strele na gol, pa še takrat je bil vratar Luka Kolin zbran. Gostje so se dvakrat uspešno ubranili tudi z igralcem manj, tretjino pa končali z minimalnim vodstvom. Gol so si pravzaprav zabili hokejisti Innsbrucka kar sami, ko je domači branilec z drsalko potisnil plošček v lastno mrežo, pripisali pa so ga Doderu.

Tudi v drugi tretjini so zeleno-beli nadzorovali potek dvoboja. Uspešno so prestali še tretjo kazen, že pred tem pa še povečali vodstvo, ko je v hiter protinapad ušel Trevor Gooch in zadel za 2:0. Res pa je, da sami potem tudi niso izkoristili "power playa". Innsbruck pa je v 36. minuti znižal in tako še poskrbel za bolj razburljiv zadnji del tekme.

To se je tudi uresničilo, saj je domačim dokaj hitro uspelo izenačiti, potem pa je sledilo precej enakovredno nadaljevanje, pri čemer so imeli gostje še eno izključitev, a so jo spet prestali brez prejetega gola.

V dodatnem delu igre so bili ob koncu povsem blizu zmage gostje, saj je Trevor Gooch ob zvoku sirene zadel, sodniki pa so po ogledu posnetka ugotovili, da je bil gol vendarle dosežen prepozno. A dve točki sta na koncu le odšli z gosti, saj so bili uspešnejši pari kazenskih strelih, zadela sta Gooch in Miha Zajc.

Naslednja tekma čaka Ljubljančane že v soboto, ko bodo gostovanje na zahodu Avstrije podaljšali še za tekmo s Vorarlbergom.