Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 02.03.2024 15:32:44

Klaebo slavil na Finskem pred domačim adutom, Ličef 33.

Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec preizkušnje v klasičnem koraku s posamičnim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v Lahtiju na Finskem. Klaebo je za 24 sekund ugnal domačega finskega aduta Ilva Niskanena, Norvežan Martin Loewstroem Nyenget je na tretjem mestu zaostal 58,2 sekund. Slovenec Miha Ličef je končal na 33. mestu.

Edini Slovenec na startu preizkušnje danes je zaostal tri minute in 33 sekund, kar je njegova predstava kariere, ki mu je prinesla tudi točke za razvrstitev. Ličef je krepko izboljšal dosedanji najboljši dosežek, ko je bil februarja v Dobbiacu na 42. mestu.

Finka Krista Pärmäkoski je pred tem zmagala v ženski konkurenci. Nemka Victoria Carl je na drugem mestu za 33-letno finsko veteranko zaostala zgolj 1,9 sekunde. Tretja je bila še ena Finka Kerttu Niskanen (+9,9).

Pärmäkoski, ki je leta 2017 v skupni razvrstitvi sezone končala na drugem mestu za takrat najboljšo Norvežanko Heidi Weng, je vpisala šesto posamično zmago v svetovnem pokalu. Pärmäkoski je spisala čustveno zgodbo pred domačimi navijači v Lahtiju, saj se je na 20 km preizkušnji s posamičnim štartom v klasičnem koraku veselila zmage v svetovnem pokalu, v katerem tekme ni dobila že šest let.

Na startu je bila tudi Slovenka. Anja Mandeljc je preizkušnjo končala na 33. mestu (+4:37,4), kar ji je prineslo novih 18 točk za razvrstitev na distancah. Mandeljc v seštevku discipline zaseda 45. mesto, zbrala je 130 točk. Na vrhu seštevka je Američanka Jessie Diggins, ki ima 1328 točk.

Američanka je današnjo preizkušnjo končala na 21. mestu. Nemka Carl na drugem mestu seštevka zaostaja 216 točk. Diggins vodi tudi v skupnem seštevku zime.

Nedelja bo prinesla še en sprint, tokrat posamični v prosti tehniki. Po tekmah v Lahtiju se bo karavana preselila na Norveško, kjer bodo prihodnji konec tedna na sporedu tekme na Holmenkollnu, nato sledi tradicionalni sprint sredi tedna v Drammnu, finale sezone pa gosti Falun sredi marca.

Eva Urevc je tekme svetovnega pokala v Lahtiju izpustila, več o njenih nastopih do konca sezone pa bo znanega proti koncu naslednjega tedna.