Poraz NKBM: z diletantsko tožbo hotela ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 01.09.2017 21:30:57

Klepačeva napredovala, Kvitova prva v četrtem krogu US Opna, izpadel Čilić

Čehinja Petra Kvitova je prva teniška igralka, ki si je priigrala uvrstitev v četrti krog odprtega prvenstva ZDA. V New Yorku je 13. nosilka v tretjem krogu s 6:0 in 6:4 premagala Francozinjo Caroline Garcia. Kvitova bo drugi teden v Flushing Meadowsu dočakala petič v karieri.

Dvakratna zmagovalka odprtega prvenstva Velike Britanije je za zmago proti Garcii potrebovala 71 minut. Kvitova je izenačila svoj najboljši dosežek na US Opnu, v četrtem krogu je igrala v letih 2012, 2015 in 2016.

V moški konkurenci je 12. nosilec Pablo Carreno Busta s 6:3, 6:4 in 6:3 premagal Francoza Nicolasa Mahuta.

Italijan Paolo Lorenzi je postal najstarejši teniški igralec, ki se je prvič v karieri uvrstil v četrti krog enega od turnirjev. Petintridesetletnik je v tretjem krogu odprtega prvenstva ZDA v New Yorku s 6:2, 6:4 in 6:4 premagal rojaka Thomasa Fabbiana.

Na zadnjem letošnjem turnirju za grand slam, odprtem turnirju ZDA, je izpadel peti nosilec Hrvat Marin Čilić. Zmagovalca US opna pred tremi leti je s 4:6, 7:5, 7:5 in 6:4 premagal 33. igralec sveta Argentinec Diego Schwartzman.

Sedmi igralec je sicer dobil prvi niz, nato je dva izgubil s 5:7, v četrtem pa že zaostajal z 2:5. Z odvzemom servisa je prišel na 4:5, a preobrata ni zmogel, čeprav je imel dve žogi za izenačenje na 5:5.

Schwartzman se je tako prvič v karieri uvrstil med najboljših 16 igralcev turnirja za grand slam, v osmini finala se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med Francozom Lucasom Pouillejem in kazahstanskim kvalifikantom Mihailom Kukuškinom.

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač se je skupaj s Španko Mario Jose Martinez Sanchez prebila v drugi krog grand slama v New Yorku. Slovensko-španska naveza je bila uvodoma boljša od domače naveze Coco Vandeweghe in Shelby Rogers s 6:2 in 7:6 (6).

Klepačevo in Sanchezovo v drugem krogu čakata Belgijka Elise Mertens in Nizozemka Demi Schuurs.

Klepačeva je pred tem že izpadla v prvem krogu med mešanimi dvojicami; v paru s Hrvatom Matejem Pavićem sta po dolgi borbi s 3:6, 7:5 in 9:11 izpadla proti poljsko - mehiški navezi Alicia Rosolska - Santiago Gonzale.