ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 27.09.2017 20:44:27

Žnidarčič premočno v finale spusta

Slovenski kajakaš Nejc Žnidarčič je na svetovnem prvenstvu v spustu na divjih vodah v Pauu postavil najhitrejši čas med kajakaši in se tako neposredno uvrstil v sobotni finale. Tam bo veslalo tudi preostalih pet slovenskih posameznikov v disciplini spust.

Poleg Žnidarčiča je neposredna uvrstitev v finale med kajakaši z drugim časom uspela tudi Anžetu Urankarju, ki je zaostal 93 stotink sekunde. Vid Debeljak s sedmim in Simon Oven z desetim sta morala pri kajakaših v drugo vožnjo, kjer sta si potem prav tako zagotovila finalni nastop.

Pri kanuistih si je neposredno polfinalno vožnjo med Slovenci v prvi vožnji zagotovil Blaž Cof, ki je bil peti, Simeon Hočevar je s sedmim časom moral poskusiti še enkrat. V drugo je najbolj izkušeni slovenski spustaš nato peti, kar je bilo prav tako dovolj za sobotni finale.

V četrtek čakajo kvalifikacije tudi kanuistične dvojce, na startu bosta dva slovenska, Peter Žnidaršič/Luka Žganjar in Simeon Hočevar/Maks Frančeškin. Finalne tekme za vse kategorije sledijo v soboto med 18.18 in 20.30.

Značke: kajak kanu, sp