oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 27.05.2017 21:34:38

Szolnok evropski vaterpolski prvak

Vaterpolisti Szolnoka so novi evropski prvaki. V finalu zaključnega turnirja v Budimpešti so z 10:5 premagali branilca naslova Jug iz Dubrovnika. Za Szolnok, za katerega igrajo štirje madžarski in trije srbski reprezentanti, je to prvi naslov evropskega prvaka, Jug ostaja pri štirih.

Tretje mesto je zasedel italijanski Pro Recco, sicer z osmimi naslovi najuspešnejša ekipa tega tekmovanja, v malem finalu so Italijani s 15:6 premagali madžarski Eger. V boju za peto mesto je Brescia z 8:5 ugnala Olympiacos.

Za madžarske klube je to sedmi naslov prvakov in prvi po letu 2004, ko je zmagal Honved. s 14. naslovi so še najprej najuspešnejši hrvaški klubi, italijanski jih imajo 13, srbski so jih zbrali devet.