oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 26.08.2017 15:53:13

Slovenske odbojkarice ostale brez svetovnega prvenstva

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v 4. krogu dodatnega kvalifikacijskega turnirja za nastop na svetovnem prvenstvu doživela tretji poraz.

Tokrat najhujšega, saj jo je v Rotterdamu domača vrsta povsem nadigrala, zmagala je s 3:0 (16, 11, 16). Slovenke so s tem izgubile tudi teoretične možnosti za napredovanje na prvenstvo.

Slovenke so se uglednim tekmicam enakovredno upirale le na začetku nizov. V prvem so celo vodile za štiri točke točke (5:1), po vodstvu pa so Slovenke povsem odpovedale pri sprejemu, gostiteljice so jih ujele, do konca niza pa so številni gledalci videli enosmerni promet.

V drugem nizu je upor trajal do izida 4:5, nato pa so domače osvojile sedem zaporednih točk. Tudi v tretjem nizu sta bila pri na peti točki ekipi izenačeni, nato pa se je spet pokazala kakovostna premoč domače ekipe, tako da negotovosti ni bilo, čeprav so gostje ob koncu nekoliko zmanjšale zaostanek.

V nedeljo se bo Slovenija, ki je doslej premagala le Grčijo, pomerila še s Češko, tekma bo odločala le o četrtem mestu.

Značke: odbojka, sp