Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

Osebno: Alenka Marinič, kot je javnost ne pozna

doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 29.04.2017 23:37:00

Z Zenitom bo v finalu igrala Perugia

Odbojkarji Perugie so v drugem polfinalnem obračunu zaključnega turnirja lige prvakov v Rimu premagali Lube Civitanovo s 3:2 (19, -22, 19, -21, 9). V prvem polfinalu je branilec naslov Zenit Kazan s 3:0 (21, 22, 13) ugnal Berlin Recycling Volleys. Finale bo na sporedu v nedeljo, ob 19. uri.

V italijanskem derbiju je Perugia, ki do zdaj še nikoli ni igrala na zaključnem turnirju lige prvakov, v tekmi polni preobratov premagala Civitanovo, ki je bila lani tretja, leta 2002 pa je prišla do svoje edine lovorike v tem tekmovanju. Klemen Čebulj, ki je le dvakrat prišel na servis in ni dosegel točke, in soigralci bodo tako tudi letos igrali za tretje mesto, Perugia pa bo ob svojem debiju igrala v finalu.

Perugia je bila boljša v vseh elementih igre, predvsem je prevladovala v bloku, Srb Marko Podraščanin jih je dosegel kar osem, najbolj učinkovit igralec pa je bil njegov rojak Aleksandar Aksentijević. Dvajset točk je za Civitanovo dosegel tudi Bolgar Cvetan Sokolov.

Na prvi polfinalni tekmi so dvakratni zaporedni prvaki lige prvakov, ki so bili v tem tekmovanju najboljši tudi leta 2012, vmes pa sta slavili še dve ruski ekipi, Lokomotiv Novosibirsk in Belogorie Belgorod, proti največjemu presenečenju letošnje lige prvakov brez večjih težav prišli do zmage. Glavni sodnik dvoboja je bil Slovenec Blaž Markelj, največ točk pa je za ekipo Zenita dosegel Kubanec s poljskim potnim listom Wilfredo Leon z 21 točkami, za Berlinčane pa Robert Kromm 12.