Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 09.09.2017 06:09:56

Brez zmagovalca med Mariborom in Dobovcem

Nogometaši v 1. slovenski futsal ligi so začeli novo sezono. Derbi Maribora in Dobovca se je končal z delitvijo točk, zmage pa so vknjižili Siliko Rem Power, Litija in Oplast Kobarid.

Prva tekma prvenstva se je začela v Ivančni Gorici, kjer je novinec v 1. SFL gostil Vrhničane. Prav član gostov iz mesta Ivana Cankarja Nikola Paulič je v šesti minuti zabil prvi zadetek sezone in napovedal končni razplet. Gostje, vodi jih Mile Simeunovič, so prišli do končne visoke zmage, 7:2, domačini, na tekmi je bilo 200 gledalcev, pa bodo na svojo novo priložnost čakali na naslednjih domačih obračunih.

Podobno zmago kot Vrhničani so dosegli tudi Litijani, ki so napolnili mrežo Bronxov. Blestel je Alen Fetić, ki je za Litijane prispeval kar štiri zadetke. Gostje so si ključno prednost priigrali med 26. in 32. minuto.

Treh točk so se razveselili tudi igralci Oplasta Kobarida, ki so, uspešni so bili Jaka Sovdat, Jure Uršič in Anže Širok, strli odpor Benedikta.

Na derbiju v Mariboru sta si ekipi razdelili plen. Med strelce pa so se vpisali le igralci, ki so letos poleti menjali klub. Robert Grbić, v Dobovec je prišel iz Hrvaške, je zabil avtogol in poskrbel za vodstvo vijolic. Rok Mordej je poravnal na 1:1, še en novinec Ivan Matan pa je bil kriv za drugo vodstvo vijoličastih. Končni rezultat, 2:2, je postavil Kristijan Čujec.

* Izidi 1. kroga:
Ivančna Gorica - Siliko Rem Power 2:7 (1:3)

Strelci: 0:1 Paulič (6.), 0:2 Jereb (7.), 1:2 Drobne (9.), 1:3 Kunc (19.), 1:4 Kunc (24.), 1:5 Jereb (28.), 2:5 Drobne (36.), 2:6 Jereb (37.), 2:7 Železnik (40.)

FutureNet Maribor - Dobovec Pivovarna Kozel 2:2 (1:1)
Strelci: 1:0 Grbić (13./avtogol), 1:1 Mordej (15.), 2:1 Matan (21.), 2:2 Čujec (33.)

Oplast Kobarid - Benedikt 4:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Kovačič (8.), 2:0 Sovdat (23.), 3:0 Uršič (25.), 4:0 Širok (35.), 4:1 Senekovič (37.)

Bronx Škofije - Litija 2:7 (1:2)
Strelci: 0:1 Fetić (6.), 1:1 Zajc (6.), 1:2 Ručna (6.), 1:3 Turk (26.), 1:4 Fetić (28.), 1:5 Fetić (32.), 2:5 Zajc (38.), 2:6 Sever (39.), 2:7 Fetić (40.)

Značke: dvoranski nogomet, dp