Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 02.09.2023 18:24:52

V Turčiji brez kvalifikacij v MXGP, Gajser najhitrejši na treningu

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser (Honda) bo prvi izbral startno pozicijo za dirko razreda MXGP na veliki nagradi Turčije v Afyonkarahisarju, potem ko so morali organizatorji zaradi slabega vremena odpovedati kvalifikacije. Petkratni svetovni prvak je bil namreč najhitrejši na drugem treningu, ki sicer določi vrstni red za kvalifikacije.

Gajser je bil na prvem prostem treningu drugi najhitrejši za Švicarjem Valentinom Guillodom (Honda), na drugem pa je bil osem desetink sekunde hitrejši od vodilnega v skupnem seštevku, Španca Jorgeja Prada (GasGas). Tretji je bil Švicar Jeremy Seewer (Yamaha), ki pa je zaostal 1,6 sekunde.

V skupnem seštevku po 16 od 19 dirk te sezone vodi Prado, ki je zbral 821 točk. Drugi je Francoz Romain Febvre (Kawasaki) s 729. Do konca sezone je na voljo le še 170 točk.

Gajser je po vrnitvi na motor po zlomu stegnenice na zadnjih petih dirkah zbral 152 točk. Po vrnitvi še ni stal na odru za zmagovalce v kateri od posamičnih voženj ali v skupnem seštevku dirk.

Prva vožnja razreda MXGP bo v nedeljo na sporedu ob 13.15, druga pa ob 16.10.

V razredu MX2 so organizatorji pred nevihto še izpeljali kvalifikacije, a vožnja ni uspela drugemu Slovencu v Turčiji, Janu Pancarju (KTM). Po četrtem mestu na drugem treningu je bil v kvalifikacijah šele 14.

Deset točk za skupni seštevek je z zmago v kvalifikacijah prejel Nemec Simon Längenfelder (GasGas). V skupnem seštevku vodi Italijan Andrea Adamo (KTM), ki ima pred Belgijcem Liamom Evertsom 63 točk naskoka (705:642).

Dirki razreda MX2 bosta v nedeljo na sporedu ob 12.15 in 15.10.

Značke: motokros, sp