V začetku meseca julija so bili najboljši slovenski tekači na smučeh zbrani v Italiji, v drugi polovici sedmega meseca v letu pa ste jih lahko srečali na Rogli. Prve poletne višinske priprave je najboljša slovenska ekipa opravila v Italiji, na Lavazi, kjer je glavni trener Luka Gostinčar preveril trenutno stanje naših najboljših tekmovalcev in tekmovalk. Pripravam v Italiji so se pridružili tudi novi strokovni vodja ekipe Ivan Hudač, reprezentanca do 23 leta starosti in del ekipe do 20 leta starosti.
Po vrnitvi z dvotedenskih višinskih priprav v Italiji in kratkemu oddihu doma, pa se je slovenska A ekipa že podala na nov blok priprav, tokrat na domačo Roglo, kjer je ostala skoraj dva tedna. "Z začetkom novega olimpijskega cikla smo spremenili nekaj stvari v okviru delovanja reprezentanc, saj si želimo znova približati dosežkom izpred nekaj let. Imamo zelo zanimivo ekipo, ki premore že veliko izkušenj, na drugi strani pa je kar nekaj zanimivih mladih tekmovalcev in tekmovalk, od katerih pričakujemo nov korak v pravo smer. Poletne priprave so ključ za uspešno zimo in tega se dobro zavedamo, vesel pa sem tudi odziva strokovnega dela reprezentance, ki je hitro zavihal rokave. Sem optimist," je misli na kratko strnil Hudač.
Reprezentanca do 20 let je na prvih pripravah v Sloveniji v začetku poletja na Rogli in Pokljuki prisostvovala tudi nekaterim izobraževanjem. Predavatelji kineziologije (kot na primer prof. Šarabon) so vodili delavnice za športnike, reprezentančne in klubske trenerje s tematiko Sistematično uvajanje trenažnih vsebin za razvoj kontinuuma sila-hitrost-moč v trening smučarskega teka. (szs)