Vrnitev Lindsey Vonn na bele strmine se je začela sanjsko. V letošnji sezoni svetovnega pokala je zbrala sedem uvrstitev na zmagovalni oder, dvakrat slavila na smuku, pričakovanja na olimpijskih igrah pa so bila velikanska.
A zgodilo se je najhujše, ne samo, da je ameriška smučarka padla, na progi v Cortini je doživela kompliciran zlom noge. V Italiji je prestala več operacij, da so jo lahko sploh odpeljali v Združene države Amerike, kjer popolnoma okrevala.
V javnosti so se sicer pojavile celo informacije, da bi lahko Vonnova ostala brez noge, kar se na srečo ni zgodilo. In kaj počne slab mesec po poškodbi? Američanka se je zdaj oglasila svojim oboževalcem, verjeli ali ne, odpravila se je že v telovadnico, kjer je že začela z rehabilitacijo. Postavila se je že tudi na noge, ob posnetku pa zapisala: "Zagotovo so to težki dnevi, ampak sem zelo hvaležna. Še zmeraj trdo garam. Edini cilj je, da bom spet zdrava. Gremo dan za dnem."
Ali se bo vrnila na bele strmine, za zdaj ni znano, glede na to, da so bile njen cilj olimpijske igre, pa ne bo presenečenje, če bo sklicala novinarsko konferenco in se za vedno poslovila od profesionalnega športa.
LINDSEY VONN, CHE FORZA ❤️🔥
— Eurosport IT (@Eurosport_IT) March 6, 2026
Dopo il brutto infortunio alle Olimpiadi Milano-Cortina 2026, la campionessa statunitense è già a lavoro in palestra 💪#MilanoCortina2026 #Olimpiadi #Olympics #Vonn #AlpineSkiing pic.twitter.com/qVpiAMzQTX