Mariborski rokometaši so dobili tudi drugo tekmo za tretje mesto v 1. NLB Leasing ligi, na tem mestu so tudi končali državno prvenstvo. Trebanjci so Mariborčane v domači dvorani dobro namučili.
Trimo je dobro začel dvoboj in v četrti minuti po golu Roka Skola vodil že 6:2. Do 11. minute so vodili z 10:7, Štajerci so z dvema zaporednima goloma ujeli priključek, a so domači še enkrat pobegnili na +3 (12:9 in 13:10). Nato pa so izbranci nekdanjega selektorja Borisa Denića strnili vrste in izkoristili padec igre Trima, najprej ujeli priključek, do polčasa pa si priigrali prednost gola; do tega so prišli s tremi goli po vrsti med 28. in 30. minuto.
Ante Kaleb in Grega Jamnik sta na začetku drugega polčasa prednost povišala, a več kot za dva gola Maribor ni vodil. Trebanjci so vseskozi dihali za ovratnik tekmecem iz Štajerske. V 57. minuti so še zadnjič izenačili na 32:32, ko je bil uspešen Luka Florjančič, nakar niso več spravili žoge za hrbet Emirja Taletovića, na drugi strani pa je dvakrat zadel Žiga Mlakar, vmes pa enkrat še Tine Poklar.
Z 11 goli se je v mariborski vrsti izkazal Mlakar, na drugi strani jih je osem dal Gregor Potočnik.