Za nogometaši Olimpije je prvi teden poletnih priprav na novo sezono, strokovni štab na čelu z novim glavnim trenerjem pa je z opravljenim delom v domačih Stožicah zadovoljen. Pred uvodno pripravljalno tekmo proti KF Vllaznia, ki zmaje čaka danes ob 18. uri na Kodeljevem in bo zaprta za javnost, je svoje misli strnil strateg Mišo Brečko.
"Kar se tiče volje in odnosa fantov, si zaslužijo čisto desetko. Vsi so izjemno motivirani. V tem prvem tednu smo se že kar dobro spoznali in verjamem, da se pri igralcih že pozna utrujenost, saj so opravili veliko dela. To so priprave in če želimo biti uspešni, je potrebno vložiti veliko truda," je za spletno stran Olimpije dejal Brečko in dodal: "Z nami so zdaj tudi vsi reprezentanti, kar je izredno pomembno tako za vzdušje v garderobi kot za kakovost na igrišču. Veseli smo, da smo znova kompletni, saj ekipa iz dneva v dan deluje bolje."
"Na prvi pripravljalni tekmi bodo morali fantje igrati enostavno. Rezultat tokrat ne bo v ospredju, saj smo še vedno v fazi medsebojnega spoznavanja. V obrambi in napadu smo že začeli izvajati osnovne taktične zamisli, zato bomo pozorni tudi na to, kako jih igralci prenašajo na igrišče. Kljub temu ostajata fizična priprava in spoznavanje značilnosti posameznikov naši glavni prioriteti."
"Moram povedati, da so pogoji za delo odlični. Igrišče za trening je v fenomenalnem stanju in v takšnem okolju je res užitek trenirati. Imamo vse, kar potrebujemo za kakovostno delo, zato smo lahko z dosedanjim potekom priprav v domačem okolju zelo zadovoljni," je še povedal Brečko.