Ekipa
Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
dm
dm
17. 04. 2026 · 18:29
Deli članek:

Maribor bo ostal brez pomembnega igralca – Tole pošteno skrbi navijače

alesfevzer.com

Kaj lahko se zgodi, da bo Maribor poleti ostal brez enega od svojih prvokategornikov.

Če želite ostati v središču športnega dogajanja, naj bo Ekipa vaš prednostni vir na Googlu.

Google logo
Ekipa logo

Nastavi

Pisali smo že o tem, da se praktično polovici prve postave vijoličastih poleti izteče pogodba. In da bi se kaj lahko zgodilo, da bodo morali Štajerci znova povsem na novo sestaviti igralski mozaik za novo sezono. Davidu Pejičiću se izteka posoja, težko je verjeti, da bo Maribor Udineseju zanj odštel tri milijone evrov, kolikor naj bi znašala odkupna klavzula zanj. Za Jana Repasa je bolj ali manj jasno, da si bo poiskal nov izziv.

Zanimivo bo videti, kako bo z Luko Krajncem. Pa tudi s superveteranom Hilalom Soudanijem. Pogodba poteče tudi enemu najdražjih nogometašev, Sheyiju Oju. In pa – Pijusu Širvysu. Litovec je vse od prihoda v Ljudski vrt januarja 2024 pomemben člen mariborske zasedbe, za vijoličaste je odigral že 79 tekem v vseh tekmovanjih, dosegel tri gole in prispeval sedem asistenc.

A nekako vse kaže na to, da se epizoda litovskega reprezentanta v Mariboru izteka. Na današnji novinarski konferenci pred tekmo s Primorjem smo Širvysa povprašali o njegovi prihodnosti. "Bomo videli. Mesec dni je še do konca moje pogodbe. Zdaj sem osredotočen na ta trenutek, na to, da zmagamo na preostalih tekmah, potem pa se bomo pogovarjali," je najprej dejal 28-letnik.

Ob vprašanju, ali bi si želel ostati v Mariboru in ali ima morda na mizi ponudbo za podaljšanje pogodbe, pa je samo še enkrat ponovil: "Bomo videli, bomo videli …" Ne zveni nič kaj obetavno ... 

Vseeno je Širvys v nadaljevanju novinarske konference poudaril, da mu je Maribor dal res veliko: "Vsak dan sem hvaležen, da sem tukaj. Prvič sem odšel v tujino, zato je bilo zelo pomembno, da sem dober v novi ekipi. Vsi v klubu so prijazni do mene, zato sem srečen, da sem tukaj. Tudi moj otrok se je tukaj rodil, to je bil velik trenutek v mojem življenju, tako da imam na Maribor same lepe spomine."