S kapetanom Olimpije se je vse skupaj začelo. Že v drugi minuti, ko je začel z zavlačevanjem, s čimer je prvič razbesnel mariborske navijače. Pa s skorajšnjim pretepom na sredini prvega polčasa, ko so Mariborčani zahtevali enajstmetrovko ob posredovanju Marka Ristića ob Dariu Vizingerju. Ob nastali gneči je bil Vidovšek tisti, ki je bil najbolj srborit.
Po tisti veliki gneči so številni pričakovali, da je pred vratarjem Olimpije peklenski drugi polčas, kajti Vidovšek je moral v drugem polčasu stati na golu za južno tribuno, na kateri so nastanjene Viole. In v 52. minuti naj bi – pišemo v pogojniku, ker dokaza ni – pirotehnično sredstvo zadelo Vidovška, glavni sodnik Aleksandar Matković je najprej prekinil tekmo, nato pa jo tudi dokončno odpovedal.
"Če začnem s tekmo – mislim, da smo začeli dobro. Vedeli smo že pred tekmo, da nam ta tekma ne prinaša kaj veliko, toda derbi je derbi. Šli smo stoodstotno v derbi. Zabili in mislim, da smo dobro stali na igrišču. Drugi polčas se je začel malce slabše z naše strani, potem pa ta incident z navijači. Z moje strani mislim, da je vse do neke meje dobrodošlo, a da vse skupaj ostane na tribunah, ne pa da se cilja nas igralce s temi raketami in predmeti," je na novinarski konferenci po tekmi razlagal Vidovšek.
In komentiral tako tisti skorajšnji pretep kot dogodek iz 52. minute, ko je bilo tekme dokončno konec. "Tam je bila normalna situacija. Prepir. Kar po moje sodi v derbi. To se je dogajalo pri meni, nisem mogel pustiti in gledati, moral sem odreagirati. Prejel sem rumeni karton, čisto normalna stvar, nič preveč," je skomignil z rameni vratar Olimpije. In dodal: "Počila mi je – kako se že reče tej palici, s katero streljaš – pri ušesu, nisem slišal. A mislim, da gre tukaj za zdravje. Ne samo zaradi mene, tudi zaradi drugih igralcev. Če bi se obrnil nazaj in dobil ta izstrelek v oko, bi lahko izgubil oko zaradi enega derbija. To ni v redu. Kot sem dejal – bakle, navijaška folklora, vse super, dokler ostane na tribunah, do takrat je vse okej. Ampak to, kar je bilo tokrat, ni bilo primerno."
Pred začetkom drugega polčasa se je Vidovšek pogovarjal tudi z Matkovićem. O čem? "Sodnik je rekel, da naj pustim navijače povsem pri miru. Če kaj prileti na igrišče, da naj tega ne pobiram in mečem nazaj. Nič kaj posebnega," je razkril kapetan Olimpije. In na vprašanje, koliko vpliva pri tem, da se tekma ne nadaljuje, je imel sam, dodal: "Sodniki so odločili, da se ne bo nadaljevalo, jaz sem dal samo svoje mnenje. Ali se prekine tekma ali pa izprazni tribuna. Ker mislim, da takšno početje ni varno za nikogar. Na koncu so sodniki sporočili, da se ne bo igralo in zdaj čakamo naprej, kaj se bo zgodilo."
Vidovšek se je še enkrat dotaknil sredine prvega polčasa, ko je skorajda prišlo do pretepa. "Derbi je derbi, gre se stoodstotno, ne glede na to, ali kaj nosi ali ne. Gre se za čast Slovenije, merita se dva najboljša kluba v Sloveniji in treba je to pokazati. Najprej na igrišču, potem tudi izven njega. Moja reakcija je bila takšna, da sem stopil v bran svojemu soigralcu. Nisem želel sprovocirati kakšnega pretepa ali kaj podobnega, kot kapetan sem zgolj šel v bran soigralcu. Kot kapetan mislim, da si lahko to privoščim in da si tudi moram! Da moram biti prvi, ki mora pokazati jasno željo," je povedal.
In o tem, ali je bil ta navijaški gnev na derbiju zgolj izraz jeze nad nemočjo obeh največjih slovenskih klubov na igrišču skozi celotno sezono, razmišljal: "Že sem rekel, da je za slovensko ligo slabo, da je Maribor skupaj z nami tako nizko. Ampak dobro. Mogoče se moramo pogledati v ogledalo, da vidimo, da je to naša realnost in da nismo več tako v ospredju. Da moramo narediti vse, da tako mi kot oni naslednjo sezono nekaj spremenimo. Vemo, da moramo biti višje, se boriti za Evropo in mislim, da tako mora biti. Tako je bilo in tako mora biti. Ampak vse je na nas. Velikokrat to sezono je bilo na nas, ko bi lahko zmagali in se približali Celju, pa smo remizirali z Muro. Pa bi lahko spet prišli blizu, pa smo izgubili z Bravom. Vedno je bilo na nas, pa nismo naredili tega koraka. Naslednja sezona gre spet z ničle. Vemo, Olimpija mora biti prva, prvak, Evropa in gradimo naprej."