Potem, ko je iz Celja odšel v Eintracht kot rešitelj, ki bo v klub prinesel svežo kri in svež pristop, se je Albert Riera, ki je imel s Celjem toliko uspeha, opekel. In zdaj je končal tudi to trenersko epizodo izven Slovenije. Tako kot v Bordeauxu Riera s svojim kontroverznim slogom treniranja in medijskega obnašanja tudi v Nemčiji ni uspel.
"S klubom smo se sporazumno odločili, da zaključimo sodelovanje. Prevzemam svojo odgovornost kot trener, da tej ekipi zagotovim zmago," je najprej zapisal Riera in potem nadaljeval: "Žal mi je, da sem se med procesom soočil s številnimi težavami, saj smo v klubu vsi vedeli, da je malo časa, da bi bila potrebna predsezona in novi igralci. Čutil sem, da sem zaščitnik kluba in igralcev ter da bi to storil znova, ker sem mislil, da se moramo osredotočiti na zmago, zato mi ni bilo mar zase. Moj cilj je bil, je in vedno bo enak ... izboljšati igralce in poskrbeti, da klub zmaga. Prišel sem, kot sem odšel, na osmem mestu. To ni bilo dovolj, da bi dosegel cilj. Odhajam z občutkom, da sem dal vse od sebe, v drugi državi, kjer prej nisem bil, brez družine in z mnogimi nočmi na igrišču, kjer sem razmišljal in iskal rešitve, kako zmagati, zato odhajam v miru, a žalosten, saj vem, da ste izkoristili le 20 % Albertove moči. Hvaležen sem, da sem bil del zgodovine Eintrachta Frankfurt in si želim le najboljše za prihodnost."
Vedno dovolj zgovorne besede Alberta Riere. In kaj zdaj? Se bo spet vrnil v Celje, kjer je res pustil velik pečat in je tudi najzaslužnejši za naslov državnega prvaka v tej sezoni? Bomo videli.