Kako tudi ne, saj je v petek popoldne na slovenskem državnem prvenstvu osvojil novi naslov, tokrat v kronometru.
In to po 10 letih po prvem naslovu na kolesarskem DP, ko je bil prav tako najboljši v vožnji na čas.
Da je izkušenemu Kisovčanu ta zmaga veliko pomenila, ni skrival. Ravno obratno. Ta zmaga mu je veliko pomenila, še posebej pa zato, ker skoraj leto in pol ni okusil slasti slavja!
"Nikoli ni najlažje na kronometru. Vroče je bilo. Vselej pravim, da je zmaga zmaga. Vsaka je posebna in vsake sem zelo vesel. Tudi današnje, saj že dolgo nisem zmagal. Zdaj gremo naprej proti nedeljski cestni dirki," je za RTV Slovenija po 92. zmagi v karieri in prvi po 15 mesecih dejal Roglič.