Po prvomajskih praznikih se bodo začeli treningi tudi za slovenske smučarske skakalce in skakalke. Najprej bodo seveda malce utrdili telo in se posvetli telesnim pripravam, potem pa bodo začeli tudi na skakalnici. Sestave ekip so jasne, podpisa obeh glavnih trenerjev Roberta Hrgote in Jurija Tepeša na pogodbah za novo sezono pa sta bolj ali manj formalnost.
V tem trenutku je največja težava slovenske skakalne vrste resna poškodba Robija Kranjca, ki je še vedno v ljubljanskem Kliničnem centru. Kdo bo šival drese v prihajajoči sezoni? Vodja panoge za smučarske skoke pri Smučarski zvezi Slovenije Gorazd Pogorelčnik je za Sportal potrdil, da iščejo novega človeka, ki bi se ukvarjal z dresi za slovenske skakalce in skakalke, ob tem, da je v pravilih prišlo tudi do nekaterih sprememb. Dejstvo je, da bodo morali hitro najti rešitev za šivanje dresov, saj se sezona bliža in skakalci in skakalke morajo drese preskusiti na treningih.
Zaenkrat Pogorelčnik še ni našel človeka, ki bi vskočil namesto Robija Kranjca, toda do konca meseca bodo morali najti rešitev.
Prve tekme v novi sezoni poletne velike nagrade (grand prix) bodo že prvega avgusta, ko bodo tako moški kot ženske začeli s tekmami v poljski Wisli (pod dve posamični tekmi 1. in 2. avgusta za moške in ženske). Sledile bodo tekme v francoskem Courchevelu (8. in 9. avgust), potem pa bo več kot mesec dni premora, do tekem v romunskem Rašnovu (19. in 20. september).
Zaključek poletne velike nagrade pa bo že globoko v jeseni, ko bodo tekme v nemškem Klingenthalu (24. in 25. oktober). Koledar morajo potrditi še na kongresu Mednarodne smučarske zveze FIS, ki bo med 4. in 8. majem v Portorožu.