Ena glavnih tem, ki še posebej zanima skakalne navdušence v Sloveniji, je prihodnost Letalnice bratov Gorišek. Že nekaj časa je jasno, da bo ta po prihodnji sezoni ponovno šla v prenovo in povečavo, zdaj pa so v češki prestolnici predstavili tudi podrobne načrte novega videza planiške letalnice. Kot iz sestanka po koncu sezone poroča poljski novinar Jakub Balcerski, bo letalnica večja za približno deset metrov. Kalkulacijska točka bo od leta 2028 postavljena pri 210 metrih, velikost letalnice pa pri 250 metrih, torej jo bo za svetovni rekord treba preleteti le za pet metrov.
Balcerski pa piše tudi, da bo prišlo do drastične spremembe profila letalnice in da od prenove v Planici več ne bomo gledali skakalcev, ki letijo izjemno visoko v zraku, kot je bilo do zdaj pod Poncami. "Po slovenskih podatkih bo to pomenilo konec visokih krivulj letov v Planici; skakalci bodo leteli mnogo nižje," je zapisal znani poljski skakalni novinar. Vendar pa pri Fisu po njegovih besedah niso najbolj naklonjeni temu predlogu, saj Norvežani skupaj z mednarodno zvezo trdijo, da je predlog Jelka Grosa preveč na limitu.
Gros pa naj bi vztrajal pri svojem in ne misli popuščati. Odločitev o predlogu za povečavo Planice naj bi bila sprejeta šele čez dva do tri tedne na spletnem sestanku. "V tem trenutku je prisoten velik konflikt," je o tej temi s prizorišča še zapisal Balcerski in dodal, da je Gros odgovorne pri Fis obtožil, da si ne želijo napredka v poletih. Poljski novinar pa je svoje stališče te debate predstavil s temi besedami: "V realnosti odgovorni nočejo, da Planica za svetlobna leta prehiti vse druge letalnice. Gros je pripravil ogromno podatkov, Fis pa trenutno argumentira le na podlagi domnev. Takšna je resnica, to je razdor v pogovorih. Upam, da jih bodo prepričali."
Nowy rozdział lotów w Planicy.
— Jakub Balcerski (@JakubBalcerski) April 10, 2026
K210, HS250.
Przebudowa na MŚ w lotach 2028.
Duże zmiany w profilu, próg cofnięty o 2 metry.
Według danych Słoweńców to koniec ekstremalnie wysokich lotów na Velikance, będzie się lecieć dużo niżej. pic.twitter.com/61laUurvTs