Skakalna karavana se je preselila v Vikersund, četrtkov preizkus letalnice pa je zaznamoval padec italijanskega skakalca Andree Campregherja.
Gre sicer za skakalca, ki naj bi aprila lani že končal kariero. Kot vse kaže, se je v začetku letošnjega leta premislil in februarja napovedal sodelovanje na testih v Vikersundu. Pred odhodom na sever naj bi treniral v Planici, v zahtevnih razmerah v Vikersundu pa se mu je danes v prvem skoku še nekako uspelo rešiti. Kako se je razpletel njegov drugi skok, pa lahko vidite v priloženem posnetku.
Kot Primož Roglič v Planici. Vsekakor upamo, da jo bo Italijan podobno kot takrat Rogla odnesel brez hujših posledic. "Pravkar sem imel še en pogovor z zdravstvenim osebjem. So optimistični, vendar je zdaj na poti v bolnišnico v Drammnu na nadaljnje preiskave," je za NRK povedal Sandro Pertile. Ni jih malo, ki se sprašujejo, kdo je Italijanu sploh prižgal zeleno luč za nastop. "Dela za kitajsko ekipo. Zanje preizkuša drese na skakalnici. Lahko razpravljamo o tem, ali bi sploh smel skakati, vendar ni pravil, ki bi mu to prepovedovala. Še vedno je aktiven, čeprav ne tekmuje," odgovarja Petrile.
Nie wyglądało to najprzyjemniej #skijumpingfamily pic.twitter.com/tZX33vwkoy
— Garrean (@galilejon) March 19, 2026