Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
ma
ma
13. 12. 2025 · 11:11
11:28
Deli članek:

Odličen skok Nike Prevc, obeta se še en izjemen spopad

Profimedia

Nika Prevc druga v kvalifikacijah za sobotno tekmo.

Po petkovem drugem mestu Nike Prevc se tekmovalni vikend svetovnega pokala v smučarskih skokih v Klingenthalu nadaljuje z dvojnim programom. Najprej bodo oziroma so nastopile skakalke. V kvalifikacijah je še enkrat več zablestela Nika Prevc, ki je z drugo daljavo (135 m) zabeležila drugo mesto. Daljša oziroma boljša je bila vnovič le vodilna v svetovnem pokalu, Japonka Nozomi Marujama (136,5 m). Dvakratna zmagovalka skupnega seštevka je za prvouvrščeno Japonko in vodilno v svetovnem pokalu Nozomi Maruyama zaostala za tri točke in štiri desetinke.

Čez kvalifikacije so se uspešno prebile tudi ostale Slovenke: Nika Vodan (10. mesto), Maja Kovačič (23.), Katra Komar (26.), Jerica Jesenko (36.), Tinkara Komar (37.)Tekma se začne ob ob 11.45. 

Skakalci se bodo na tekmi merili popoldne ob 15.45. Kvalifikacije so imeli v petek zvečer, dobil jih je domačin Philipp Raimund. Le 2,9 točke za njim je na drugem mestu zaostal vodilni v pokalu Domen Prevc, tretji je bil Japonec Ryoyu Kobayashi.

Na tekmi bodo nastopili vsi slovenski skakalci, ki so prispeli v Nemčijo. Deveti je bil Timi Zajc, 13. Anže Lanišek, ki je skupno drugi v pokalu, 37. je bil Rok Oblak, 47. pa Lovro Kos.