Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 15.04.2023 21:10:25

Znane so finalistke ženskega rokometnega pokala!

Rokometašice Krima Mercatorja so se po zmagi nad ajdovskim Mlinotestom s 30:20 (14:11) uvrstile v veliki finale zaključnega turnirja za slovenski pokal v Ajdovščini. Ljubljančanke na nedeljski finalni tekmi, ki se bo začela ob 17.30, čakajo tekmice iz Izole, ki so na današnji prvi polfinalni tekmi ugnale Zvezdo iz Logatca z 29:25 (11:14).

Obračun dveh najboljših ekip na slovenskih tleh v zadnjih letih se je končal z zmagoslavjem Krima. Favorizirane Ljubljančanke, ki bodo v nedeljo naskakovale 28. pokalno zmago, so v 46. minuti imele le dva gola prednosti (20:18), a so nato v prelomnih trenutkih dvoboja strnile vrste in zanesljivo zmagale.

V ljubljanski ekipi sta bili pred 500 gledalci v dvorani Police najbolj učinkoviti Tjaša Stanko in Nataša Ljepoja s petimi goli. Pri Mlinotestu je Ana Abina dosegla šest, Nuša Fegic in Teja Ferfolja pa po štiri zadetke.

Rokometašice z Obale so na današnjo prvi polfinalni tekmi v Vipavski dolini šele v zadnjih desetih minutah zlomile odpor tekmic z Notranjske. Do 49. minute je bila tekma povsem odprta (20:20), nato pa so varovanke Boruta Hrena naredile delni izid 5:0 in povedle s 25:20. Lep kapital v golih so v sami končnici še oplemenitile in povedle s 27:21 ter se uvrstile v veliki finale.

Pri Trgu ABC Izoli je bila najbolj učinkovita Laura Cerovak z desetimi goli, po šest pa sta jih prispevali Ana Berzelak in Teja Treven. Pri Zvezdi iz Logatca sta Nika Simšič in Jana Košir dosegli po sedem zadetkov.