ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 14.05.2022 21:46:39

Presenečenje! Velenjčani vzeli mero Celjanom in se uvrstili v finale pokala

Rokometaši Urbanscape Loke in velenjskega Gorenja so letošnji finalisti zaključnega turnirja za pokal Slovenije. Zasedba iz Škofje Loke je na današnji prvi polfinalni tekmi v Slovenj Gradcu premagala Dobovo s 25:20 (13:10), ekipa iz Velenja pa je bila na drugi boljša od Celja Pivovarne Laško z 32:30 (14:14).

Velenjčani so v rokometnem posladku na kolena položili največje domače tekmece iz Celja in bodo v nedeljo na Koroškem naskakovali svojo tretjo pokalno zmago po letih 2003 in 2019, medtem ko so se Škofjeločani prvič uvrstili v veliki finale.

Tekma za tretje mesto med osmoljenci današnjih polfinalnih obračunov iz Dobove in Celja se bo v nedeljo pričela ob 15. uri, finalna tekma med Velenjčani in Škofjeločani pa ob 17.30.

Celjani so si sredi prvega polčasa priigrali prednost dveh golov (8:6), a so zadnji pokalni prvaki iz Velenja iz leta 2019 - Rokometna zveza Slovenije v minulih dveh sezonah nato ni priredila pokalnega tekmovanja zaradi pandemije novega koronavirusa - zelo hitro nevtralizirali primanjkljaj in povedli z 10:9, v 22. minuti pa prvič na dvoboju za dva gola (12:10).

Do konca prve polovice tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Velenjčani so imeli nekajkrat priložnost povišati na +3, a so bili v tem neuspešni, na veliki odmor pa so se tradicionalni tekmeci odpravili z neodločenim izidom (14:14).

Rokometaši iz Šaleške doline so si odločilno prednost priigrali v začetku drugega polčasa, ko so na najboljši možni način izkoristili serijo verižnih napak pri Celjanih in jim v 40. minuti na štiri gole (21:17).

Celjane ni prebudila niti minuta odmora trenerja Alema Toskića, še naprej so igrali zmedeno in nepovezano ter v 45. minuti zaostali za pet golov (21:26).

Izbranci primorskega strokovnjaka na velenjski klopi Zorana Jovičića so v zadnjih petnajstih minutah močno popustili. Tekmeci iz mesta grofov so v 58. minuti več kot prepolovili zaostanek (29:31), minuto kasneje pa po golu Radojice Čepića še bolj zadihali za njihov ovratnik (30:31). Velenjčani v zadnji minuti le niso izgubili nadzora, njihovo zmago je potrdil Tilen Sokolič in zapečatil usodo 21-kratnih pokalnih prvakov.

V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Matic Verdinek z osmimi in Domen Tajnik s šestimi goli, v celjski pa Stefan Terzić in Ante Ivanković. Oba sta dosegla po šest zadetkov.

Gorenje - Celje 32:30 (14:14)
* Športna dvorana, gledalcev 800, sodnika: Backović in Palačković.
* Gorenje Velenje: Verboten, Panjtar, Taletović, Haseljić 1, Tajnik 6, Pajt 3 (1), Starc, Miklavčič, Drobež 1, Sokolič 3, Verdinek 8 (1), Šiško 3, Grmšek 3, Slatinek Jovičić 1, Predović 3.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Gaberšek, Strmljan, Terzić 6, Mazej, Dragašević, Razgor 2 (1), Cokan 3, Poteko 3, Ivanković 6, Čepić 4, Kodrin 2, Žabić 1, Mlakar 1, Vlah 1, Suholežnik 1.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (2), Celje Pivovarna Laško 3 (1).
* Izključitve: Gorenje Velenje 12, Celje Pivovarna Laško 10 minut.
* Rdeči karton: Starc (28.).